Поиск
Поиск
Close this search box.

Global mushroom news and trainings worldwide

Who we are and what we do

Global mushroom news and trainings

Одне рішення податкової, що може зупинити розвиток цілої галузі

ПАРТНЕРЫ UMDIS

This post is also available in: Русский

У 2005 році, коли одразу після Помаранчевої революції в Україні у всьому світі ще сподівалися на швидке утвердження демократичних стандартів в країні, припинення тиску на підприємства, прозорі правила ведення бізнесу, в Україну приїхала одна цікава людина. Власник польського підприємства з виробництва компосту для вирощування шампіньйону, людина яка працювала у цьому бізнесі ще з 1971 року – Пьотр Малушинський. Він привіз своїх дітей до Тернопільської області, щоб ті покаталися на конях.

Тут він познайомився і потоваришував з власником тих самих коней – Мирославом Загорським. І коли вони разом дивилися на солому, що лишалася на полях та вважалася ледь не сміттям, польський підприємець розповів своєму українському колезі, що в його країні – це цінна сировина з якої можна робити грунт для вирощування печериць, а далі й самі печериці. Так народилася ідея створення підприємства з виробництва компосту для печериць в Україні, яка вже через кілька років перетворилася у найбільше в українській грибній галузі підприємство «Мікоген-Україна». Пьотр Малушиньский інвестував гроші і досвід, а Мирослав Загорський отримав невелику долю бізнесу та очолив його. Сьогодні підприємство дає роботу більше ніж півтори сотні людей у одному з найбільш депресивних регіонів України – Шумському районі Тернопільської області. А на продукції підприємства зав’язані бізнеси ще двох сотень компаній – виробників шампіньйонів, у яких працюють більше 5 тисяч людей. Для навколишніх фермерів підприємство створило додаткове джерело доходу від продажу соломи, яка до того або спалювалася, або закопувалася в землю.

Компост для вирощування печериць – це не просто суміш соломи, курячого посліду, гіпсу та міцелію. Це продукт, який утворюється внаслідок складних, навіть ще не до кінця вивчених, процесах ферментації та пастеризації сировини, що проходить з використанням спеціального складного (і дорогого) обладнання, спеціальних комп’ютерних систем управління. В процесі виробництва компосту, грубо кажучи, народжуються та відмирають декілька поколінь мікроорганізмів, останки яких в майбутньому стануть «їжею» для грибів. Тому професійні технологи з виробництва компосту для шампіньйонів – одні з найбільш дефіцитних та найбільш високооплачуваних спеціалістів аграрної галузі.

Advertisement

В принципі, ні в кого не виникає сумнівів, що оскільки процес виробництва компосту є частиною процесу виробництва грибів, то це є сільськогосподарським виробництвом. На мові стандартів бухгалтерського обліку ми маємо деяку субстанцію, щодо якої справедливі твердження: вона здатна змінюватись (мати якісні зміни), ці зміни відбуваються внаслідок цілеспрямованого управління і ці зміни можна оцінити (МСБО 41).

А виробники сільськогосподарської продукції в Україні, як і в більшості інших країн, користуються особливою повагою та деякими пільгами по оподаткуванню. Так, виробники сільськогосподарської продукції в Україні можуть нараховувати ПДВ на вироблену сільськогосподарську продукцію, залишаючи його для розвитку підприємства (так званий спецрежим по ПДВ для сільгоспвиробників), та можуть замінити ряд податків, в тому числі податок на прибуток, фіксованим сільськогосподарським податком, який є значно меншим. При цьому підприємство має сплачувати всі інші податки та збори, в тому числі податки на заробітну плату, митні платежі, екологічний податок та інші.

Звичайно, «Мікоген-Україна» мало скористатися наявністю таких пільг, і не тільки для того, щоб зекономити на податках, але й для того, щоб бути конкурентними на ринку – адже всі інші виробники компосту для шампіньйонів в Україні також користуються цими пільгами. Тож необхідні документи були зібрані та подані до податкової. І податкова видала підприємству відповідні свідоцтва, тим самим підтверджуючи його статус сільськогосподарського виробника. Це відбулося як тільки підприємство почало виробляти продукцію – у 2008 році.

З тої пори минуло 4 роки, за які підприємство пройшло не одну податкову перевірку, кожна з яких закінчувалася без будь яких нарікань на справляння податків підприємством – адже воно, як і було задумано його власниками на європейський манер, сплачувало всі податки, «білі» зарплати, допомагало місцевій громаді. До речі, податків підприємство сплачувало не так вже й мало – у 2012 році загальне податкове навантаження склало біля 9% від обороту підприємства.

Наши социальные сети

Наши рекламодатели

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой

Publications

Посетите Dutch Mushroom Projects по новому адресу

С понедельника 6 мая наш новый адрес: Groethofstraat 24, 5916 PB в Венло. Наш номер телефона остался прежним. Мы с нетерпением ждем встречи с Вами в Венло!

Включение грибов в сектор готовых блюд: Репортаж

Для грибной индустрии выставка Food and Drink Expo - такая, как та, что была с 29 апреля по 1 мая 2024 года в Бирмингеме, Великобритания - это возможность пообщаться с множеством производителей, предлагающих готовые и предварительно приготовленные продукты, а также свежие смеси, и узнать их точку зрения на грибы. Кроме того, выставка служит платформой для наблюдения за последними тенденциями и разработками в области продуктов питания.

Питер. Веддер скончался в возрасте 95 лет

О смерти знаменитого тренера и ученого в области коммерческого выращивания грибов сообщила Мариэтта Ван ден Мункхоф-Веддер, жена Питера Веддера. Команда UMDIS выражает свои соболезнования Мариетте Ван ден Мункхоф-Веддер, семье и друзьям Питера. Веддера. Мы были очень рады сотрудничать с Питером Веддером, работая над русским переводом книги "Современное выращивание грибов 2020. Сбор урожая", написанной Питером. Веддером и Мариэттой Ван ден Мункхоф-Веддер. Вы можете скачать эту книгу здесь: https://vedder.umdis.org/

Производство грибного компоста в небольших масштабах

Можно ли проектировать предприятия по производству компоста для небольших объемов компоста? Если вам трудно купить компост, и вам не нужны большие объемы компоста, чтобы построить компостный двор "обычным" способом, есть ли какие-нибудь варианты?

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 22-28 квітня

Фотографии с Китайских Дней Грибоводства. Грибная индустрия собирается внести предложение ООН

Те, кто заинтересован в том, чтобы предложить Всемирный день грибов своему правительству или стране, пожалуйста, свяжитесь со мной", - говорит Бои Тзе Чжоу.

Поиск по публикациям

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой

Подписаться на электронную рассылку UMDIS

Подписаться на Youtube канал UMDIS. Мы публикуем здесь интересную информацию о выращивании грибов, интервью с компаниями, проводим прямые трансляции и многое другое.

UMDIS Facebook page. Получайте наши новости прямо в свою ленту Facebook.