Поиск
Поиск
Close this search box.

Global mushroom news and trainings worldwide

Who we are and what we do

Global mushroom news and trainings

Як зрозуміти, яка потужність СЕС буде потрібна моїй фермі і скільки це буде коштувати?

ПАРТНЕРЫ UMDIS

This post is also available in: Русский

У грудні ми розмістили детальну статтю, де разом з компанією ATMOSFERA описали сонячні електростанції (СЕС) – які види існують, як їх встановити, скільки це коштує, який термін їхньої окупності. Також ми провели насичений вебінар із експертами на цю тему. Компанія ATMOSFERA – експерт у сонячній енергетиці. За 15 років на ринку вона встановила 12 000+ об’єктів сонячної генерації загальною потужністю 400 МВТ. Посилання на статтю про СЕС для грибних ферм тут: https://www.umdis.org/enerhiia-sontsia-efektyvno-pratsiuie-na-hrybnykh-fermakh/ 

Відео вебінару тут: https://www.youtube.com/watch?v=ndbnZRK9V3g 

У цьому матеріалі відповідаємо на питання учасників вебінару. 

  • Який вид СЕС підійде саме для грибного бізнесу? 

На мій погляд, це буде поєднання двох станцій. Будуємо промислову мережеву СЕС великої потужності – вона найдешевша з усіх типів СЕС. Вона буде заміщувати дорогу електроенергію. І будуємо невелику гібридну станцію, яка би давала живлення для критичного споживання під час відключення електроенергії – підтримання клімату, роботи комп’ютерів, світла під час збору. 

  • Як приблизно зрозуміти, яка потужність СЕС буде потрібна моїй фермі і скільки це буде коштувати?

Працівники компанії, в якої ви хочете замовити СЕС мають приїхати до вас – виміряти ваше споживання – і прорахувати. Потрібно завжди брати пікове використання ферми. Грубо кажучи, рахується 1 кВт електроенергії на 10 м2 поверхні вирощування. Для прикладу, якщо ви споживаєте 20-30 тис кВт.год на місяць у будь-яку пору року, тоді вам буде потрібна СЕС потужністю близько 500 кВт по фотомодулям. У такому випадку навіть взимку вона зможе згенерувати достатню кількість електроенергії, щоб перекрити велику частину споживання ферми. У випадку, якщо СЕС буде меншої потужності, ви будете споживати більшу потужність від мережі, але на виробіток самої СЕС це не вплине. Для такої станції потрібно або 500 м2 похилого даху, або 850 м2 плаского даху. В середньому — площа, яка необхідна для встановлення 1 кВт фотомодулів, складає близько 5-6 м2. Вартість 1 кВт встановленої потужності може коливатись, але в середньому складає близько 750$. 

  • Якщо я вже маю мережеву СЕС – але у зв’язку із відключеннями електроенергії хочу переробити її на автономну, чи це можливо?

Так, це можливо. Перший варіант — це встановити гібридну електростанцію з акумуляторами. Це можна зробити і без під’єднання додаткових панелей. Необхідно встановити акумуляторні батареї, які будуть живити виділене критичне навантаження під час відключення мережі. У випадку наявності мережі, акумулятори будуть заряджатись від вже встановленної мережевої станції, а під час її відключення ця енергія буде живити виділене навантаження. 

Також за бажанням, можна для цього встановити додаткові панелі або, за можливості, використати вже наявні просто переключивши їх на гібридний інвертор. 

Але якщо хочеться щоб уже існуючі панелі працювали без мережі – можна розділити мережеву СЕС на дві частини. Перша частина залишиться мережевою станцією. На виході другої частини додається мережевий інвертор – і частина панелей перекидається на нього. Перший варіант дасть вам можливість генерувати при відключеній мережі 10-15% від потужності вашої мережевої станції. Другий варіант – 50-70%.

  • На чому можна зекономити при встановленні СЕС?

Наприклад, на інверторах. Обладнання може бути дешевше, і в цьому немає проблем, якщо ідеться про СЕС. Головне — обрати підрядника, який працює з обладнанням різної цінової категорії та орієнтується, які з більш бюджетних  інвенторів можна, а які не варто використовувати. 

  • В мене невелика ферма 4 камери, на літо зупиняю виробництво. Загружаюсь в середині серпня і працюю до травня, фактично тоді, коли генерація сонячної електроенергії менша, ніж влітку. Чи має мені сенс ставити СЕС?

Якщо оцінювати генерацію в різні сезони: це 5:3:1. 5 – влітку, 3 – навесні та восени, 1 – взимку. Наприклад, якщо станція має 100 кВт– влітку вона буде часто працювати на максимумі і згенерує за день в середньому 500кВт.год, восени і навесні — близько 300 кВт.год, а взимку — 100 кВт.год. Тому можна підібрати таку потужність, щоб вона покривала ваші потреби восени та взимку. Влітку надлишкову електроенергію можна віддавати в мережу за механізмом Net-billing, таким чином СЕС значно зекономить вам кошти і в інші сезони. 

Маєте ще запитання? Задайте їх експертам.

Компанія «Атмосфера»

NRG.space, вулиця Сім’ї Прахових, 50, Київ, Україна, 02000

тел.: +380684752413

e-mail: a.shyshkanov@atmosfera.ua

Наши социальные сети

Наши рекламодатели

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой

Publications

Результаты европейской кампании промоции грибов: Скрытое сокровище

GEPC Promo сообщает, что в период с ноября 2022 года по декабрь 2023 года производители компоста из Польши внесли в общей сложности 333 000. Евро на цели кампании.

Продается хоппер и стеллажи в хорошем состоянии

Ферма продает оборудование, поскольку она закрыта. Оборудование в очень хорошем состоянии.

Как начать производство вешенки? Подготовительная фаза

В этой статье я расскажу о том, на какие особенности грибного бизнеса нужно обратить внимание на самых ранних стадиях планирования производства. Речь идет о предприятиях, которые изначально планируют объем выращивания не менее 6-8 тонн вешенки в месяц.

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 8-14 квітня

Как растет рынок грибов Китая 2022-2024. Qihe Biotech рассказывет

В предверии International Mushroom Days в Китае 20-25 апреля агентство УМДИС размещает публикацию о рынке Китая от одного из наших партнеров. Грибное гентство UMDIS попросило Qihe Biotech – крупного китайского поставщика субстратов – рассказать нам, как вырос грибной бизнес в Китае за последний год.

Почему американские производители грибов хотят реконстру- ировать и строить фермы с Dutch Mushroom Projects?

Грибное агентство UMDIS во время Североамериканской грибной конференции 2024 спросило Рона Хеггера из DMP - почему американские грибные фермеры так часто выбирают DMP, когда им нужны стеллажи, климатические установки, компьютеры, новые здания ферм, а также компостные туннели? И вот что мы узнали.

Поиск по публикациям

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой

Подписаться на электронную рассылку UMDIS

Подписаться на Youtube канал UMDIS. Мы публикуем здесь интересную информацию о выращивании грибов, интервью с компаниями, проводим прямые трансляции и многое другое.

UMDIS Facebook page. Получайте наши новости прямо в свою ленту Facebook.