fbpx
Поиск
Поиск
Close this search box.

Global mushroom news and trainings worldwide

Who we are and what we do

Global mushroom news and trainings

Як вимити і продезінфекувати ферму якщо покинули загружену — і повернулися? Поради технолога Марка Любара

ПАРТНЕРЫ UMDIS

This post is also available in: Русский

Війна змусила багатьох грибоводів покинути свої ферми без вигрузки, дезинфекції — методом простого вимикання світла. Зараз багато хто повертається і питають агентство УМДІС як краще привести камери в безпечний стан для вирощування грибів. Чим і як краще дезінфікувати, на що звертати увагу. Головний аспект — посилена санація. Своїм досвідом ділиться технолог ферми «Навіка» Марк Любар.Перше що потрібно зробити — відкрити бокси зі сторони загрузочних воріт. Маємо провітрити приміщення перед тим як будемо заходити в середину і працювати бо багато гриба згнило, теж літають спори. Маєте працювати тільки в респіраторах. Відкритий гриб викидає спори в повітря, їх в боксах з’являться дуже багато якщо всю камеру не зібрали — без респіратора можна захворіти на запалення легенів.Найкраще якщо маєте пропарку — пропарюєте камери як зазвичай. Якщо не маєте — потрібно буде витратити значно більше часу і коштів на санацію і дезинфекцію. Вважаю що миття і дезинфекція має бути в 3 рази ретельнішою ніж у мирний час.

Далі починаєте вигрузку. Якщо кладете компост одразу на стелаж — вигружаєте і миєте стелажі. Якщо на мати — дуже ретельно потрібно вимити мати — наприклад з використанням Віроцида [доступний для купівлі тут]. Миття має бути дуже ретельним — у нас на одну камеру іде один день. Потрібно вимити теплообмінники, познімати фільтри, вимити кліматичне обладнання.

Якщо маєте нестандартні металеві саморобні стелажі — вони часто досить пористі тому збудники хвороб та спори за тижні поки не працювали проникають в заглибини в металі. Негладкі стелажі, наприклад зроблені з арматури, щіткою не вимити. Якщо не маєте пропарки — після того як вимили і висушили камери потрібно купити газовий балончик і до нього горілку — пройтися ним по стелажах. Необхідна термічна обробка важкодоступних місць стелажів. Горілка має бути не точкова — а така як смалер для курей — з більшою поверхнею полум’я.

Advertisement

Якщо стіни не сендвіч-панель, а наприклад цегла — теж можна ужити цей метод. Якщо стіни побілені — пройтися по стінах можна мідним купоросом.

Після того як помили камери і мати — кладете їх на полиці, починаємо дезінфікувати. Беремо бочку — на 600 літрів води — 3 літри Омніциду [доступний для купівлі тут]. Ідете з лійкою починаючи з 6-ї найвищої полиці — поливаєте стелажі, стіни щоб просочилося через мати аж до підлоги. За 2-3 години коли всочився Омніцид і пропрацював — робимо наступну бочку. На 600 літрів води — 20 літрів перекису водню [доступний для купівлі тут]. Так само обробляємо камеру.
Далі вмикаємо вентилятор — перед цим обов’язково вимикаємо свіже повітря. Якщо не маєте пропарки — робимо пушку — наприклад холодного туману. Потрібно пам’ятати що якщо знімали фільтри кліматичного обладнання при мийці — їх потрібно поставити на місце щоб теж продезінфікувалися. Розводимо 50 грамів Омніциду в 5-10 літрах води і додаємо 50-100 граммів гліцерину. Гліцерин поможе суміші «зачепитися» за поверхню, як відомо входить у склад мила. Має бути рециркуляція щоб вентилятор це підхопив — прогнав по рукавам і системі. Робимо дві такі пушки протягом першого дня. Якщо є час — наступний день можна повторити.

Коли закінчили — потрібно змити Омніцид з гліцерином зі стелажів. Для цього застосовуємо знову бочку з перекиснем водню (20 літрів перекису на 600 літрів води).

Після мийки і дезинфекції потрібно ужити чашки Петрі [доступні для купівлі тут]. Маємо перевірити чи всю патогенну мікрофлору яка розвилася вдалося знешкодити. Взяти мазок з труби де починається рукав воздуховода і подивитися чи не залишилось наприклад гнилі чи плісняви. Якщо при звичайних часах це не обов’язково — коли камера не уживалась кілька тижнів і гриб відкрився — зробити посів дуже важливо.

Якщо не плануєте одразу грузитися

Якщо вимили і продезінфікували камери але ще не плануєте вводити в експлуатацію — додаткових дій не потрібно. Головне дочекатися до повного висихання камер — до того моменту має бути рециркуляцію чи циркуляція. Найкраще зоставити вентилятор на слабих обертах.

Я раджу протягом кільку днів до того як почнете грузити зробити ще кілька пушок з Омніцидом — можна змінної концентрації. Скільки раз і яка концентрація залежить від того скільки грошей можете видати на Омніцид і на який результат очікуєте.

За 5 днів до загрузки раджу повторити вище описану процедуру — тільки вже без газових балончиків. Краще не згортати мати при першому митті і дезінфекції щоб не витрачати час на розгортанння перед другим «передзагрузочним» етапом миття і дезинфекції.

Важливо!

Маємо проводити санацію не тільци боксів — а всіх соціальних приміщень. Коридори, роздягальні, офіси потрібно теж мити і дезінфікувати. Ідеальний варіант — двічі: перед і після вигрузки. Якщо на вулиці не можемо зібрати щось що потенційно становить загрозу — наприклад старий компост — присипаємо хлоркою і поливаємо невеликою кількістю води — або навпаки можна змочити підлогу і далі насипати хлорку.

На запитання читачів УМДІС про те як мити і дезінфікувати камери які не були вигружені вчасно відповідав Марк Любар, технолог ТОВ «Навіка».

Агентство УМДІС просить технологів кваліфіковано відповідати на ваші запитання. Висилайте їх до редакції: Інна Устиловська, , inna.ustilovskaja@gmail.com.

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой
Наши социальные сети
Наши рекламодатели
Publications

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 2-8 вересня

Минулого тижня ціни на гриби продовжили зростати. В Київській області ціна на білий шампіньйон з виробництв була 90-100 грн/кг гриба. Торговці з оптового ринку «Троєщина» називали ціну 95-110 грн/кг. На оптовому ринку «Шувар» ціна знаходилась в діапазоні 100-105 грн/кг шампіньйона.

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 26 серпня — 1 вересня

Минулого тижня ціни на гриби по всій Україні зростали. В Київській області білий шампіньйон з виробництв продавали на початку тижня по 80 грн/кг, в кінці тижня по 90 грн/кг гриба. Ціна на королівський шампіньйон від виробника була 100 грн/кг. Торговці

Szymon Spyra исправление для прессы

Сегодня, 30 августа 2024 года, UMDIS получил требование от адвоката господина Спыры с просьбой опубликовать пресс-релиз компании Спыры по поводу спора с компанией Amycel. В требовании адвоката утверждается, что заголовок статьи “Court confirms that the Cayene strain is a copy

Добавки для органических грибов. Роуи Ван Корлаар из SuperChamp объясняет

Роуи Ван Корлаар — совладелец SuperChamp, голландского производителя добавок для грибов — отвечает на вопросы об органических добавках для грибов и процессе контроля качества. SuperChamp — это голландский семейный бизнес с более чем 25-летним опытом производства и упаковки добавок для

Суд подтвердил, что штамм Cayene является копией Heirloom

31 июля 2024 года Первая инстанция Единого патентного суда в Гааге вынесла временное постановление в пользу компании Amycel LLC, обязав польского производителя грибов Шимона Спыру немедленно прекратить производство, продажу и дистрибуцию своего штамма грибов Cayene на ключевых европейских рынках, включая

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 19-25 серпня

На початку минулого тижня ціна на шампіньйони в Київській області була в діапазоні 75-80 грн/кг. До кінця тижня ціна зафіксувалась на рівні 80 грн/кг з господарсв. На оптовому ринку «Троєщина» ціна на шампіньйон була 85-90 грн/кг. На оптовому ринку «Шувар»,

Поиск по публикациям
on farm course

Mushroom

Harvesting

Improve harvesting organization on your farm