fbpx
Поиск

Global mushroom news and trainings worldwide

Global mushroom news and trainings

Як вимити і продезінфекувати ферму якщо покинули загружену — і повернулися? Поради технолога Марка Любара

ПАРТНЕРЫ UMDIS

This post is also available in: Русский

Війна змусила багатьох грибоводів покинути свої ферми без вигрузки, дезинфекції — методом простого вимикання світла. Зараз багато хто повертається і питають агентство УМДІС як краще привести камери в безпечний стан для вирощування грибів. Чим і як краще дезінфікувати, на що звертати увагу. Головний аспект — посилена санація. Своїм досвідом ділиться технолог ферми «Навіка» Марк Любар.Перше що потрібно зробити — відкрити бокси зі сторони загрузочних воріт. Маємо провітрити приміщення перед тим як будемо заходити в середину і працювати бо багато гриба згнило, теж літають спори. Маєте працювати тільки в респіраторах. Відкритий гриб викидає спори в повітря, їх в боксах з’являться дуже багато якщо всю камеру не зібрали — без респіратора можна захворіти на запалення легенів.Найкраще якщо маєте пропарку — пропарюєте камери як зазвичай. Якщо не маєте — потрібно буде витратити значно більше часу і коштів на санацію і дезинфекцію. Вважаю що миття і дезинфекція має бути в 3 рази ретельнішою ніж у мирний час.

Далі починаєте вигрузку. Якщо кладете компост одразу на стелаж — вигружаєте і миєте стелажі. Якщо на мати — дуже ретельно потрібно вимити мати — наприклад з використанням Віроцида [доступний для купівлі тут]. Миття має бути дуже ретельним — у нас на одну камеру іде один день. Потрібно вимити теплообмінники, познімати фільтри, вимити кліматичне обладнання.

Якщо маєте нестандартні металеві саморобні стелажі — вони часто досить пористі тому збудники хвороб та спори за тижні поки не працювали проникають в заглибини в металі. Негладкі стелажі, наприклад зроблені з арматури, щіткою не вимити. Якщо не маєте пропарки — після того як вимили і висушили камери потрібно купити газовий балончик і до нього горілку — пройтися ним по стелажах. Необхідна термічна обробка важкодоступних місць стелажів. Горілка має бути не точкова — а така як смалер для курей — з більшою поверхнею полум’я.

Advertisement

Якщо стіни не сендвіч-панель, а наприклад цегла — теж можна ужити цей метод. Якщо стіни побілені — пройтися по стінах можна мідним купоросом.

Після того як помили камери і мати — кладете їх на полиці, починаємо дезінфікувати. Беремо бочку — на 600 літрів води — 3 літри Омніциду [доступний для купівлі тут]. Ідете з лійкою починаючи з 6-ї найвищої полиці — поливаєте стелажі, стіни щоб просочилося через мати аж до підлоги. За 2-3 години коли всочився Омніцид і пропрацював — робимо наступну бочку. На 600 літрів води — 20 літрів перекису водню [доступний для купівлі тут]. Так само обробляємо камеру.
Далі вмикаємо вентилятор — перед цим обов’язково вимикаємо свіже повітря. Якщо не маєте пропарки — робимо пушку — наприклад холодного туману. Потрібно пам’ятати що якщо знімали фільтри кліматичного обладнання при мийці — їх потрібно поставити на місце щоб теж продезінфікувалися. Розводимо 50 грамів Омніциду в 5-10 літрах води і додаємо 50-100 граммів гліцерину. Гліцерин поможе суміші «зачепитися» за поверхню, як відомо входить у склад мила. Має бути рециркуляція щоб вентилятор це підхопив — прогнав по рукавам і системі. Робимо дві такі пушки протягом першого дня. Якщо є час — наступний день можна повторити.

Коли закінчили — потрібно змити Омніцид з гліцерином зі стелажів. Для цього застосовуємо знову бочку з перекиснем водню (20 літрів перекису на 600 літрів води).

Після мийки і дезинфекції потрібно ужити чашки Петрі [доступні для купівлі тут]. Маємо перевірити чи всю патогенну мікрофлору яка розвилася вдалося знешкодити. Взяти мазок з труби де починається рукав воздуховода і подивитися чи не залишилось наприклад гнилі чи плісняви. Якщо при звичайних часах це не обов’язково — коли камера не уживалась кілька тижнів і гриб відкрився — зробити посів дуже важливо.

Якщо не плануєте одразу грузитися

Якщо вимили і продезінфікували камери але ще не плануєте вводити в експлуатацію — додаткових дій не потрібно. Головне дочекатися до повного висихання камер — до того моменту має бути рециркуляцію чи циркуляція. Найкраще зоставити вентилятор на слабих обертах.

Я раджу протягом кільку днів до того як почнете грузити зробити ще кілька пушок з Омніцидом — можна змінної концентрації. Скільки раз і яка концентрація залежить від того скільки грошей можете видати на Омніцид і на який результат очікуєте.

За 5 днів до загрузки раджу повторити вище описану процедуру — тільки вже без газових балончиків. Краще не згортати мати при першому митті і дезінфекції щоб не витрачати час на розгортанння перед другим «передзагрузочним» етапом миття і дезинфекції.

Важливо!

Маємо проводити санацію не тільци боксів — а всіх соціальних приміщень. Коридори, роздягальні, офіси потрібно теж мити і дезінфікувати. Ідеальний варіант — двічі: перед і після вигрузки. Якщо на вулиці не можемо зібрати щось що потенційно становить загрозу — наприклад старий компост — присипаємо хлоркою і поливаємо невеликою кількістю води — або навпаки можна змочити підлогу і далі насипати хлорку.

На запитання читачів УМДІС про те як мити і дезінфікувати камери які не були вигружені вчасно відповідав Марк Любар, технолог ТОВ «Навіка».

Агентство УМДІС просить технологів кваліфіковано відповідати на ваші запитання. Висилайте їх до редакції: Інна Устиловська, , inna.ustilovskaja@gmail.com.

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой
Наши социальные сети
Наши рекламодатели
Publications

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 7-13 квітня

Минулого тижня ціни на шампіньйони з господарства в Київській області знаходились в діапазоні 60-63 грн/кг на білий шампіньйон та 70 грн/кг — на королівський. На оптовому ринку «Троєщина» ціна була 70 грн/кг білого шампіньйона, 100 грн/кг королівського шампіньйона та 110-120

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 31 березня — 6 квітня

Минулого тижня ціна на шампіньйони продовжила знижуватись. Виробники з господарств в Київській області відвантажували білий шампіньйон по ціні 60-65 грн/кг, також були і нижчі ціни, залежно від якості гриба. На оптовому ринку «Троєщина» ціна була 70-75 грн/кг білого шампіньйона. Гриба

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 24-30 березня

На початку минулого тижня виробники шампіньйонів в Київській області називали ціну з господарств 67-70 грн/кг, а під кінець тижня ціна трішки просіла до 63-65 грн/кг гриба. На оптовому ринку «Троєщина» торгували по 80-85 грн/кг. Виробники казали, що гриба було небагато,

Иммиграционная политика Трампа может нанести серьезный удар по этому сельскому городку, который зависит от грибных ферм – NBC News

AVONDALE, Пенсильвания — это тихий сельский уголок юго-восточной Пенсильвании, который производит 70% грибов в стране. Согласно данным NBC News, иммиграционная политика президента Дональда Трампа угрожает американской мечте сплоченного сообщества фермеров, выращивающих грибы на протяжении поколений, и иммигрантов, которых они давно

Грибная индустрия Пенсильвании сталкивается с нехваткой рабочей силы после прекращения TPS для венесуэльских рабочих

Грибные фермы в Пенсильвании испытывают нехватку рабочей силы, и новая иммиграционная политика может усугубить ситуацию. По данным журнала The Conversation, отрасль сильно зависит от иммигрантов, многие из которых сейчас рискуют потерять свой легальный статус. Проблема нехватки рабочих оказывает давление на

Последние сорта Sylvan: Bavarian Brown и бесспоровый вешенок

Sylvan объявила о доступности двух новых сортов грибов – Bavarian Brown и SPX 281. Эти сорта являются частью селекционной программы Sylvan и защищены на глобальном уровне. Bavarian Brown – это сорт коричневого Agaricus. После успешного запуска в Северной Америке компания

Поиск по публикациям