Ви теж як грибовод вже задумались, чи поставити вам сонячні панелі на дах? Головне, що вас, певно, хвилює – скільки це буде коштувати, як швидко окупиться і чи буде працювати, коли вимкнуть електроенергію. На ці запитання вже знайшов відповіді власник грибної ферми Гелека-М.Із травня 2022 року сонячна електростанція (СЕС) встановлена у Ігоря Музики на Гелека-М і виробляє електроенергію для його грибної ферми.
-Коли підвищилися тарифи на електроенергію минулого року, ми почали шукати альтернативи. Навіть тоді, до війни, в кінці 2021 року,розуміли, що за такої значної ціни на енергоносії грибний бізнес України буде збитковим навіть за ціни гриба 55 грн/кг та високої продуктивності в межах 38 кг/м2. Тоді ми дізналися, що можемо встановити на дахах сонячні панелі, які будуть виробляти електроенергію, та не будемо ні від кого залежати, — говорить власник “Гелека-М” Ігор Музика.
Ферма «Гелека-М» має тариф на електроенергію в розмірі 3,5 грн за кВт.год. Потужність СЕС, яка знадобилась Ігорю Музиці, — 250 кВт. Якщо ваше господарство менше, можна встановитиСЕС меншої потужності. За 5,5 місяців станція згенерувала 139,3 МВт.год сонячної енергії – відповідно підприємство вже зекономило 487 тис. грн.
Генерація на Гелека-М:
червень — 20,6 МВт
липень — 43.7 МВт
серпень — 27,7 Мвт.
вересень — 21.0 МВт
жовтень — 19.4 МВТ
Термін окупності даної СЕС складе 3-3,5 років і буде залежати від вартості електроенергії. Тобто окупність залежатиме від тарифу, за яким підприємтсво закуповує електроенергію — відповідно, чим він вищий, тим скоріше СЕС окупиться за рахунок економії, тобто заміщення сонячною генерацією (вироблення ее СЕС).
За словами Ігоря Музики, на “Гелека-М” частка електроенергії у собівартості грибів у 2022 р. склала 6%.
-Ми дуже задоволені роботою станції та сервісом компанії, яка нам її встановила, — говорить Ігор Музика. – Сонячні панелі дуже економлять нам кошти. Але ми встановили мережеву СЕС – вона не працює, коли вимикають електроенергію, тому зараз, як усі, вимушені використовувати генератор.
Отже, говорячи про роботу без електрики, варто розуміти, що насправді мережева станція не працює без мережі. Для цього потрібні або АКБ, або генератори. Тому в ситуації постійних виключень світла ефективніше встановлювати автономну або гібридну електростанцію, а не мережеву. Краще обирати саме гібридну станцію, яка також може заряджатися від мережі (коли є мережа, і коли низька генерація, наприклад, у похмурий день).
Відповідно, аби не залежати від виключень електроенергії і генератора, варто обирати гібридну або автономну електростанцію. При цьому гібридна дозволить вам виробляти електроенергію та використавувати мережу. Це точно стане вам у нагоді, адже існують також механізми підтримки малої розподіленої генерації такі як нет-білінг, договори купівлі-продажу електроенергії та інші. Про це та інші подробиці роботи СЕС детальніше розкажуть фахівці компанії Atmosfera під час нашого вебінару.
Сонячну електростанцію Ігорю Музиці встановила компанія Atmosfera. Ви можете поставити їм запитання про СЕС.
Компанія Atmosfera
NRG.space, вулиця Сім’ї Прахових, 50, Київ, Україна, 02000
тел.: +380684752413
e-mail: a.shyshkanov@atmosfera.ua
Реєструйтеся за посиланням на безплатний вебінар «Як встановити сонячну електростанцію на грибній фермі» о 11:00 22 грудня:
https://forms.gle/htyyjQw4ctjJ6fNL7
Ми надішлемо посилання на трансляцію всім зареєстрованим.Сонячну електростанцію Ігорю Музиці встановила компанія Atmosfera. Ви можете поставити їм запитання про СЕС.
Компанія Atmosfera
NRG.space, вулиця Сім’ї Прахових, 50, Київ, Україна, 02000
тел.: +380684752413
e-mail: a.shyshkanov@atmosfera.ua
Реєструйтеся за посиланням на безплатний вебінар «Як встановити сонячну електростанцію на грибній фермі» о 11:00 22 грудня:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc5F4RJ3HlDq9s7NlbE0gbto7WBy-UOEZOvmTtL3FzDI8p2ng/viewform Ми надішлемо посилання на трансляцію всім зареєстрованим.