fbpx
Поиск

Global mushroom news and trainings worldwide

Global mushroom news and trainings

Як почати вирощувати екзотичні гриби розкажемо 11-13 травня на курсах в Тернополі

ПАРТНЕРЫ UMDIS

This post is also available in: Русский

До курсів Юрія Бойчука 11-13 травня додалась програма по екзотичним грибам. Курси відбуваються в Тернополі на фермі Фанджі Фарм (Євгена Саловського). Читати цю програму будуть троє спеціалістів:

Сергій Гончаров, практикуючий технолог по вирощуванню екзотичних грибів.

Надія Гончарова, консультант по вирощування грибів-екзотів.

Advertisement

Віктор Чорнобаєв, український виробник субстрату для екзотичних грибів та самих грибів-екзоту.

Доповіді і презентація блоків і грибів відбудеться 11 травня, в четвер. Це перший день курсів.Якщо ви задумуєтеся повністю перевести своє виробництво на гливу, шиїтаке, ерінги, опеньки — або хочете додати їх аби стати більш привабливим постачальником для клієнта, розширивши асортимент – 11 травня на курсах ви точно почуєте все що потрібно щоб прийняти рішення.На курсах ви дізнаєтеся про екзотичні гриби таке:

— Які відмінності у вирощуванні екзотичних грибів, яку технологію потребує кожен із них.

— Який екзотичний гриб вирощувати простіше?

— Як переобладнати ферму під печериці на ферму під гриби екзоти?

— Яке потрібно обладнання для камер з екзотичними грибами?

— Яка маржа кожного з грибіа-екзотів, який з них вирощувати зараз найвигідніше?

— Куди продавати екзотичні гриби, хто найкращий клієнт на них?

— Як обрати який гриб підходить вам з усіх екзотичних?

Аби записатися на курси Юрія Бойчука з окремою програмою по екзотичним грибам – достатньо зателефонувати в УМДІС: +380935690941 (через будь-який месенджер).Сергій Гончаров прислав нам статтю. Це перший екскурс в те про що говоритимемо на курсах.

Деякі гриби-екзоти які ви можете вирощувати:

  1. Глива звичайна
  2. Глива жовта
  3. Глива розова
  4. Шіітаке
  5. Ерінгі
  6. Енокі/Фламмуліна (жовта і біла, але біла більш витребувана)
  7. Шимєджі (Гіпсізігус білий, мармуровий, коричневий)
  8. Опеньок тополевий (Агроцибе)
  9. Єжовик (Герицій)
  10. Джи зонг (Ксерула)
  11. Кільцевик (Строфарія)

Характеристика кожного із видів грибів для виробника

  • Глива (звичайна, жовта, розова), ефективно вирощувати з атмосферною стерилізацією, в блоках 3-6 кг. Сировина майже всі агровідходи. Врожайність гливи звичайної до 25%, жовтої – 15-17%, розової до 20%. Орієнтовна собівартість субстрату по цій технології 150-200євро/т. Ціна в мережах до 120 грн/кг.

Глива звичайна потребує стабільних кліматичних умов, як і для печериць. Жовта вирощується по клімату звичайної, але менш чутлива до кліматиці, розова, потребує більш високих температур вирощуванні в межах +18-22с

  • Ерінгі (Королівська глива). Найбільш придатна технологія виготовлення субстрату – стерильна в автоклаві, в пакетах вагою 1-1,5кг. Сировина, май же всі агровідходи. Додатково потребує поживних речовин: соя, кукурудза, висівки загальним відсотком до 25% від загальної маси субстрату. Має довгий термін зберігання, до 25 діб.

Врожайність – 25% по одній хвилі. Збір грибів на 40-45-й день після інокуляції. Орієнтовна ціна субстрату 300-350 евро/т. Ціна до 160-180 грн/кг

  • Шиітаке. В сировині повинна бути частка деревини (листяних порід) не менш, як 50%

Довгий термін інкубації, до 3-4 місяців. Невибаглива до клімату +14-25с. Врожайність, до 25%, по одній, або двох хвилях. Популярна у мережах, одна із самих коштовних культур в продажу. Орієнтовна собівартість субстрату – 400 євро/т. Ціна до 300 грн/кг

  • Енокі (фламмуліна). Дуже набирає обертів в продажу. Користується особливим попитом в азіатській кухні. В мережах є тільки імпортна з країн Азії, по цінам до 25 євро/кг. Врожайність до 25-30%, збір на 40-у добу від інокуляції. Склад субстрату, як для Ерінгі. Невибаглива до клімату, але, тому о це в природі опеньок зимовий, потребує низьких температур вирощування. Температурний шок +4-6с, загальна температура на вигонці +10-12с. Але маємо опит при вирощуванні і при +16с. Дуже економічно вигідна культура в зимовий період культивування. Але термін зберігання в холодильнику незначний – до 5 діб в упаковці. З Азії до мереж йде в упаковці по 100-150гр в газовому середовищі (азот). Свіжа дуже смакує в різноманітних стравах, дуже смачна в мариновці, додає особливого смаку і консистенції в мариновці в міксах з іншими грибами. Ціна до 400грн/кг
  • Шимеджі. Друга назва Опеньок мармуровий, або буковий. Субстрат, як і для Ерінгі. Збір грибів на 50-60-й день після інокуляції. Врожайність білої дуже висока, до 30%. Але гриб яскраво білий, і користується попитом більше у азіатів. Є ще різновиди Шимеджі, мармуровий (сіра шляпка) і коричневий. Але мають меншу врожайність. Ціна до 200 грн/кг
  • Опеньок тополевий (Агроцибе). Популярний в Європі (продається з торговельною маркою Піопіно), зі смаком і ароматом лісових грибів, з темнокоричневою шляпкою. Субстрат, як для Ерінгі. Збір грибів на 45-50-й день після інокуляції. Невибагливий до клімату +14-22с. але має дуже швидкий добовий ріст, тому потребує 2 збори в день при +14-16с, і три збори при 18-20с. Врожайність не більше 16-18% за три хвилі. Вважається низьковрожайним по відношенню до інших екзотів. Ціна 160-200 грн/кг
  • Геріцій, ДжиЗонг і Строфарія, менш популярні, бо дуже рідкісні. Хоча вони продаються в елітних магазинах по елітним цінам. Наприклад ціна ДжиЗонга до 1000грн за кг.

Які можуть бути агровідходи?

До них належить: солома, лушпиння соняшника, гречки, вівса, полова, кукурудзяна кочерига, сіно, горох, люцерна. Вибирається по ціні, та логістичної зручності. Дуже важлива стабільність поставок сировини, бо інакше весь час потрібно змінювати і відпрацьовувати субстратну формулу. Але і це не є проблемою, як що бути до цього готовим.

Поживні додатки:

Висівки, соя, рапс, соняшник, кукурудза.

Найкращій вибір концепції, —  це робота підприємства по одній хвилі плодоношення, на любій культурі з врожайністю до 25%. Однохвильове виробництво дозволяє чітко планувати графіки поставок, і найбільш економічно вигідно по витратах на енергоносії.

Стерилізація:

Може бути автоклавом під тиском при температурі +120с, або атмосферна під +100с

Кожна має свої переваги і недоліки.

Сумісність виробництва з печерицями:

Майже всі форми субстратних блоків, зручно стають на стелажах , на яких вирощується печериці. Це вже нами відпрацьовано на діючих виробництвах на прикладі вирощування Ерінгі, Шимеджі і Енокі на субстратних блоках ООО «Екоспор», Запоріжжя.

Як правило, кліматичні комплекси під печериці, задовольняють необхідні умови клімату і для більшості екзотів.

Собівартість:

Собівартість субстрату на сьогодні може коливатись від 200 до 400 Євро/т. Загальна продуктивність по першій хвилі потрібно розраховувати на 20%. Але дуже важливо в цьому планова складова виробництва, що включає в себе циклічне виготовлення субстрату, інкубація, вигонка. Для інкубації повинні бути пристосовані приміщення з окремими кліматичними умовами: температура +22/26с, вологість 75%, конвекція повітря. Загрузка/циклічність інкубатора повинна відповідати річному плану виробництва.

Для гливи можливо розглядати варіант вирощування по однозональній системі. Це набагато спрощує логістичні внутрішні витрати. Але це окремий підхід в плануванні виробництва, і він дозволяє зменшити собівартість гливи.

Перелік обладнання:

На субстратному виробництві повинен бути погрузчик для переміщення сировини.

Змішувач. Можна один на 3куб, або краще 2шт на 0,5-1 куб. Перший зовнішній (з вібросітом), другий, вже в середині , працює на подачу сировини на конвеєр. Конвеєр скребковий. Далі конвеєр наповнює бункер набівщика. Виконується набівка блока. Далі формовщик блоків – закручує верх блока в середину і встромляється інокуляційний штирь.

Далі блоки скаладються на тєлєжки для автоклавування. Є варіант складати блоки в тєлєжки в ПП ящики з Кітаю, або просто в металеві корзини свого виробництва.

Автолкав 10 кубів, орієнтовно на 3т субстрату.

Автоклав може розгонятись парогенератором високго тиску, або внутрішними ТЕНами 25-35 кВт.

Далі чиста кімната для охолодження блоків після стерилізації.

Далі інокулляційна кімната. Блоки передаються через шлюз в інокуляційну, де або в ручну, або за допомогою машини інокулятора, виконується інокуляція блоків. Далі смуговим конвеєром готові блоки передаються через шлюз в інкубатор.

В інкубаторі блоки складаються на металеві стелажі для інкубації.

Є варіант інкубіровать блоки в ПЄ овочевих ящиках(крім шиітаке), при достатньої їх наявності.

Але можливий варіант вирощування екзотичних грибів на субстратних блоках компанії ООО «Екоспор», які постачаються вже готові до плодоношення.

Гливу можливо вирощувати по однозональній системі.

Блоки після інокуляції, одразу встановлюються на стелажі в такому порядку, як вони повинні бути встановленими на плодоношення. В такому випадку в камері встановлюється режим інкубації. Термін 19-21 доба. Потім, не рухаючи блоки, встановлюється в камері режим вирощування(ініціація/індукція/синхронізація/ріст), збирається 1-2 хвилі, і далі блоки видаляються з камери.

Така система дозволяє зменшити витрати на внутрішню логістику, чим зменшити загальні витрати і собівартість.

Для інших екзотів, потрібна двох зональна система, коли блоки інкубіруються в окремому приміщенні (інкубатор), а далі переміщаються в ростові камери.

Для такої системи, в ростовій камері придатні стелажі з під печериць.

Хочете отримати детальну інформацію і зустрітися з Сергієм Гончаровим та іншими експертами по екзотичним грибам? Запрошуємо на курси 11-13 травня в Тернополі.

Аби записатися на курси Юрія Бойчука з окремою програмою по екзотичним грибам – достатньо зателефонувати в УМДІС: +380935690941 (через будь-який месенджер).

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой
Наши социальные сети
Наши рекламодатели
Publications

Грибная индустрия Пенсильвании сталкивается с нехваткой рабочей силы после прекращения TPS для венесуэльских рабочих

Грибные фермы в Пенсильвании испытывают нехватку рабочей силы, и новая иммиграционная политика может усугубить ситуацию. По данным журнала The Conversation, отрасль сильно зависит от иммигрантов, многие из которых сейчас рискуют потерять свой легальный статус. Проблема нехватки рабочих оказывает давление на

Последние сорта Sylvan: Bavarian Brown и бесспоровый вешенок

Sylvan объявила о доступности двух новых сортов грибов – Bavarian Brown и SPX 281. Эти сорта являются частью селекционной программы Sylvan и защищены на глобальном уровне. Bavarian Brown – это сорт коричневого Agaricus. После успешного запуска в Северной Америке компания

Список экспонентов Международных Дней Грибов 2025 – Сямынь, Китай

Международные Дни Грибов 2025 пройдут с 14 по 16 апреля в Сямыне, Китай. Мероприятие организовано Китайской торговой палатой по продовольствию и местной продукции (CFNA) под руководством Лю Цзы Цяна, Генерального секретаря Палаты съедобных грибов CFNA. В течение трёх дней мероприятие

Агаріс збільшить виробництво Ф3 компосту на 250 т на тиждень

В компанії Агаріс повідомили що вже скоро планують запропонувати своїм клієнтам додаткові обсяги компосту Фази 3 з обох підприємств компанії — у Тернопільський та у Черкаській областях. Завод в Умані збільшить виробництво третьої фази вже в травні, а на заводі

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 3-9 березня

Минулого тижня ціни на гриби почали зростати, реалізація підвищилась перед 8 березня. Виробники в Київській області на початку тижня відвантажували білий шампіньйон з виробництва по ціні 60-70 грн/кг, залежно від об’ємів та якості гриба. В кінці тижня ціна зросла до

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 24 лютого-2 березня

На початку минулого тижня ціни на шампіньйони з господарства в Київській області знаходились в діапазоні 50-55 грн/кг, а на вихідних ціна піднялась на 10 грн і становила 60-65 грн/кг. На оптовому ринку «Троєщина» ціна була 70-75 грн/кг. На оптовому ринку

Поиск по публикациям