Найбільший постачальник субстрату для вирощування гливи в Україні — ТОВ «Еко-Гриб», що знаходиться у Кіровоградській області, повідомило своїм клієнтам про припинення роботи. На підприємстві повідомили, що продовження роботи потребує значних інвестицій і там не бачать у цьому перспективи. Втім, частина клієнтів виробництва впевнені що їм вдасться переконати підприємство продовжити роботу.У лютому 2022 роботу припинило ТОВ «Друїди» з Кривого Рогу, ще один великий постачальник субстрату гливи. З початком війни підприємство викинуло субстрат, що був у процесі виробництва, і відновлення роботи заводу у найближчий перспективі малоймовірно, розказав ІА УМДІС директор заводу Олександр Урясьєв. Олександр каже що є великі проблеми з доступністю сировини, зокрема соломи, значно подорожчала логістика, відчувається нестача персоналу та обігових коштів. Крім того, значна частина клієнтів заводу, що в основному знаходилися на сході та півдні України, припинила роботу. Тому планів по відновленню роботи у підприємства на сьогодні нема.
«Зараз ми ще збираємо врожай, але впевненості у майбутніх поставках субстрату немає» — говорить виробник гливи з Київьскої області Олександр Тимошенко. Олександр багато років будував мережу виробництва і постачань гливи, що включала як його власну ферму, так і значну кількість інших ферм. Сьогодні, за словами Олександра, більшість з цих ферм закрилася, і до цього може ще додатися проблема з відсутністю сировини.
Два згадані субстратні підприємства забезпечували переважну частину субстрату гливи для українських виробників. Тому припинення роботи одного і можливе припинення роботи іншого ставлять під загрозу роботу більшості з ферм по вирощуванню гливи. І заміну їм знайти буде не просто.
Частково вирішити проблему обіцяє ТОВ «Еко-Спор» з Запоріжжя. Підприємство виготовляє субстрат гливи для власних потреб і розглядає можливість виробництва для продажу. Віктор Чернобаев, директор виробництва говорить, що може забезпечити до 35 тонн субстрату гливи на тиждень, і при достатньому попиті збільшити потужність до 50 тонн на тиждень. При цьому підприємство збирається пропонувати ринку інкубований субстрат.