Поиск
Поиск
Close this search box.

Global mushroom news and trainings worldwide

Who we are and what we do

Global mushroom news and trainings

В Австралії AMGA провела грибну Конференцію. Гриби навіть якщо перевенутися – фото та звіт

ПАРТНЕРЫ UMDIS

This post is also available in: Английский Русский

26-28 жовтня Інформаційна Грибна Агенція УМДІС відвідала австралійську конференцію AMGA2022. Цього року відбувалася вже 44-та Конференція AMGA, місце проведення – прекрасний готель Crown Plaza в Аделаїді, Південна Австралія. Ми були присутні як міжнародне грибне ЗМІ та провели презентацію про грибний бізнес Східної Європи та Центральної Азії і ситуацію в Україні.Ми вдячні організатору заходу – Австралійській асоціації грибників AMGA та особисто генеральному директору Лех Браміч за запрошення УМДІС, ми були єдиним іноземним грибним ЗМІ, разом із Mushroom Link – національними австралійськими ЗМІ.

Нагадаю: AMGA дуже відома в усьому світі організація завдяки чудовій маркетинговій кампанії, яка розумно та успішно рекламує гриби в Австралії та збільшує споживання грибів. Для цієї кампанії австралійські виробники грибів сплачують податок — з кожного кілограма міцелія.

Більшість ферм в Австралії є сімейними. Найбільшою грибною фермою є Costa Mushrooms (не належить родині), частка якої на ринку грибів перевищує 50%. До речі, так – назви більшості австралійських ферм закінчуються на «Mushrooms». Наприклад: Sa Mushrooms, Bulla Mushrooms, White Prince Mushrooms, Marland Mushrooms та інші. Як ми тут виявили – австралійці – логічні люди.

Advertisement

Конференція AMGA2022 почалася

У перший день AMGA2022 усі учасники відвідали Pure Compost у Порт-Вейкфілді – сучасний компостний двір із 5 тунелями.Не як маркетинговий засіб, але в Pure Compost учасники побачили фактично діючу виставку обладнання від різних постачальників. Бункер-філлери Hoving Holland, касетний завантажувач Christiaens, система управління AEM.Другим нашим пунктом призначення 26 жовтня була одна з найбільших ферм Австралії — SA Mushrooms.

– До Ковіду у нас було понад 50 грибних ферм. Але зараз залишилося 42-43 ферми, – пояснює УМДІС Жаклін Браун з асоціації AMGA.

SA Mushrooms належить родині. На фермі працює 100 осіб, щотижня виробляється 60 тонн свіжих грибів. Тут ви можете побачити сучасні кімнати, металеві стелажі, сучасні візки для сбору. Упаковані гриби рухаються конвеєром. Як додаток до «живої виставки» під час туру – в SA Mushrooms ми побачили працюючу мийну машинку Alpie, яка сама миє стелажі. Найдопитливіші та найнеуважніші відвідувачі навіть трохи промокли.Досить цікаво, що фермі, яку очолює Нік Фемія, вдалося значно вирости під час Covid – коли багато інших ферм навіть були змушені скоротити виробництво. Лише за шість місяців вони відкрили другий завод, збільшивши виробництво на 150%.За словами Ніка Феміа, генерального директора SA Mushrooms:

— Нормальна врожайність для австралійців становить від 30 до 35 кг з м2. За моїми особистими підрахунками як виробника – у нас хороша врожайність, коли ми збираємо 34 кг з м2 компосту, – ділиться Нік з УМДІС.

Після екскурсії відбувалися два дні презентацій і виставок.

У двох готельних залах проходила виставка. Стенди відомих європейських, ірландських, австралійських постачальників – з банерами, моніторами. Ці зали також використовувалися для обідів та кава-брейків – тож під час пауз у презентаціях багато учасників були там, маючи можливість роздивитися запропоновані постачальниками рішення. Було присутні близько 20 стендів.Гриби в Австралії

Лех Браміч з Австралійської асоціації грибників зробила чудову презентацію про грибний бізнес в Австралії та діяльність Асоціації.

Більшість грибів Австралії вирощують у південно-східній частині країни: 37% у Вікторії, 31% у Новому Південному Уельсі, 17% у Південній Австралії. У той час як 9% знаходяться в Західній Австралії, 6% в Квінсленді, а в Північній території гриби не вирощуються.

Австралія виробляє 68 936 тонн грибів на рік. Як ми знаємо, Австралія – це острів, досить далекий від усього, окрім Нової Зеландії (повірте нам, бо дорога до Австралії зайняла у нас 18 годин тільки в літаках) – так що Австралія має досить закритий грибний ринок. Практично відсутній імпорт (щорічно завозиться 4413 тонн свіжих грибів) і практично відсутній експорт (за рік експортується 66 тонн грибів).

97% австралійських грибів надходять на свіжий ринок, отже лише 3% на переробку. З усього обсягу поставок свіжих грибів – 74% йде в роздрібні мережі, а 26% – на підприємства громадського харчування.

За словами Лех Браміч, загальне виробництво грибів в Австралії оцінюється в 393 мільйони австралійських доларів (254 мільйони в американських доларах).

Споживання грибів в Австралії дійсно високе – 2,78 кг на душу населення. Хороша робота AMGA.

– За нашими оцінками, 69% домогосподарств купують гриби, в середньому 287 грамів за одну покупку, – розповідає Лех у своїй презентації.Конференція

Ми однозначно скажемо браво організаторам конференції AMGA2022 за те, що конференція зберегла нейтралітет щодо виступів постачальників. Особливо якщо говорити про дизайн і обладнання. Погляди на майбутнє автоматизації і процесу збору грибів представили два найбільших світових конкуренти – одна презентація була власника GTL-Europe Джека Леммена та інша – менеджера відділу продажів Роланда Ван Доремале з Christiaens Group.

— Система стелажів які нахиляються була лише початком оптимізації, — розповідає Джек Леммен у своїй презентації. — Це відправна точка до повністю інтегрованої системи збору врожаю. Технологічні розробки, такі як робототехніка та штучний інтелект, створюють низку можливостей для подальшої оптимізації процесу збору. Подумайте про пакувальних роботів, системи вказівки який гриб збирати.

Без сумніву, сучасні рішення, які пропонують GTL Europe, а також Christiaens (ці компанії пропонують стелажі які нахиляються, системи висувних полиць, роботів, стрічки конвеєрів на які класти зібрані грибів, логістичні системи) є дуже розумними та значно підвищують ефективність ферми. Вони варті того щоб їх впровадити на фермах. Питання лише в грошах – як завжди. До речі, під час заходу була ще одна чудова презентація – Бріжит Хендрікс про план збору та організацію збору. Під час неї один із дуже сучасних австралійських грибоводів запитав Бріжит:

– Як мотивувати збирачів збирати більше? Можливо, хороша спокійна музика у камерах для вирощування, чи там більш дружня обстановка?

— Ага… Система бонусів! — посміхнулася Бріжит, — Бо всі працюють за гроші.

– Чи варто нам приділяти час, щоб переглядати аналітику кожного збирача та говорити з ними про його швидкість щотижня? – запитав інший грибовод з першого ряду біля сцени.

— Звичайно, ні. Ви повинні робити це щодня! Наприкінці дня ви можете запитати: «Чому твоя швидкість сьогодні була нижчою? У тебе був поганий день?». Отже, ви можете знайти проблеми. Але минулий тиждень був минулого тижня – збирач може не пам’ятати, чому він зібрав більше або менше за кілька днів.

Було дві презентації компанії Sylvan: Гера Хендрікса (досвід роботи з різними фазами) та Хорхе Кальво (екзотичні гриби). Анн-Марі Артс з The AgriChain Center Ltd розповіла про безпечність харчових продуктів. Наташа Грінвуд – від спонсора конференції – Commonwealth Bank – розповіла про страхування та безпеку для виробників. У перший день дуже доброзичливий та енергійний Фолкерт Молл – менеджер із сталого розвитку компанії Kekkila BVB пояснив майбутнє покрівельної суміші.Неймовірно, скільки різних досліджень проводяться в Австралії, а також у Новій Зеландії, пов’язаних з грибами. Серед науковців та представників Університетів, які виступили з дуже пізнавальними презентаціями, були Джуді Аллан (Служба дослідження шкідників і хвороб), д-р Ворвік Гілл (Університет Тасманії), д-р Гордон Роджерс і д-р Дженні Екман (прикладні дослідження садівництва), д-р Флавія Фейет-Мур (Nutrition Research Australia), а також доктор Ральф Нобл – не з Австралії, а з Microbiotech Ltd у Великобританії.

Відповідно до тем дослідження: наприклад, д-р Майкл Кертес (Університет Сіднея) говорив про насичення компосту азотом. Оскільки гриби є чудовим джерелом білка, що містить багато тих незамінних амінокислот, які потрібні людині, для виробництва цього білка потрібно ретельно контролювати надходження азоту в компост.

— Основними джерелами азоту, яке використовується для виробництва грибів в Австралії, є пташиний послід, синтетичний азот і менша кількість іншої азотовмісної сировини, — пояснює доктор Кертес. — Загальна кількість азоту, що додається австралійськими компостерами, значно змінюється, і загальна норма введенням коливається від 6,5 до 80 кг азоту на тонну компосту Фази 1. Лише близько 12% цього азоту відновлюється в урожаї грибів у вигляді протеїну. Щоб збільшити виробництво, більшість грибоводів додають у компост добавки з повільним вивільненням азоту перед збиранням грибів. Ми перевірили ефект від заміни цієї добавки додаванням різних джерел азоту безпосередньо в компост на етапі зав’язуваняя перед кожною хвилею. Залежно від використовуваного джерела азоту це збільшило врожайність до 13% і призвело до значного збільшення вмісту білка в грибах.

Інший дослідник Деміен Белобрайдік (CSIRO Health and Biosecurity) досліджує гриби з точки зору зниження рівня холестерину в крові, оскільки в них багато β-глюкану. Для порівняння: звичайне джерело β-глюкану овес містить 6,9% β-глюкану, тоді як гриби Pleurotus містили 3,2% (гливи) і 3,7% (шімеджі) – не набагато менше, за словами Деміена Белобрайдіка.

— Ми також оцінили, чи впливають ці різновиди грибів на здатність зв’язувати жовчні кислоти — основний механізм зниження холестерину для β-глюкану, — розповідають дослідники. — За допомогою аналізу in vitro (на основі лабораторії) здатність грибів A. bisporus до зв’язування жовчних кислот (29–36%) була еквівалентною цієї здатності сирого вівса (36%), тоді як гливи мали значно нижчий (22%) показник зв’язування жовчних кислот. Таким чином, це дослідження надає попередні докази того, що β-глюкан з A. bisporus має подібну здатність зв’язувати жовчні кислоти на грам у порівнянні з овcoм і є сенс продовжувати дослідження на людях.

Директор Грибної Інформаційної Агенції УМДІС та представник Amycel Максим Єнченко – розповів виробникам про грибний бізнес у Східній Європі та Центральній Азії та, зокрема, як продовжує діяти грибний бізнес в Україні під час війни.Соціальні події

Наприкінці дня 26 жовтня відбувся Costa Networking Evening. Захід відбувся на даху однієї з найбільш історично значущих будівель Аделаїди з чудовим краєвидом – як листівки.Увечері 27 жовтня відбувся The Sylvan ‘Gallery Garden Gala’. Цей світський захід розпочався з екскурсії галереєю, потім гості пройшли в сад, де їх подали вечерю з південноавстралійськими винами та пивами з усього світу.Оскільки я вегетаріанка, під час вечері ми попросили дати нам щось без м’яса. Це була дуже смачна австралійська квітка, яку мені подав дбайливий австралійський шеф-кухар.Чому AMGA в Австралії – крута

AMGA Australian Mushroom Growers Association представляє інтереси австралійської грибної промисловості понад 60 років. Асоціація фінансується галуззю.

Таким чином, у них є багато програм і проектів: AMGA керує дослідженнями, проводить маркетингові та комунікаційні кампанії та багато іншого. Асоціація співпрацює з Nutrition Research Australia, щоб розповісти сектору громадського харчування про переваги грибів. Спільно з Allied Horticultural Research & Mallsgate – AMGA працює над розширенням та адаптацією для безпеки харчових продуктів, якості та управління ризиками – програма, серед іншого, включає безкоштовне тестування продукту для кожної грибної ферми, яка сплачує збір.

Асоціація також замовляє огляди всесвітніх інновацій в основі яких лежать гриби для інформування своїх членів, а також досліджує та надає огляди ідей у ​​різних країнах щодо використання альтернативних матеріалів для покрівельного грунту. AMGA займається цифровізацією грибної індустрії та навіть дослідженням наукових доказів того, що гриби – це не овоч, а особливе царство.

Завдяки зусиллям AMGA — в Австралії є кілька дуже незвичайних – але корисних опцій для виробників. Існує спеціальна проектна команда, до якої виробник може звернутися, якщо він побачить на своїй фермі незвичайну хворобу. Таким чином, зразки будуть негайно відправлені до відповідної лабораторії для ідентифікації, а виробник отримає допомогу. Другим чудовим варіантом є спеціальна телефонна лінія (AMSAFE) для управління кризою та репутаційним ризиком для грибників. Щоб уникнути псування репутації австралійських грибів – кожен виробник може повідомити, якщо вважає, що у нього можуть виникнути проблеми, які можуть вплинути на репутацію його ферми чи всієї галузі.AMGA проводить чудову маркетингову кампанію австралійських грибів. Бюджет маркетингу на 22-23 фінансові роки становить майже 130 000 американських доларів.

Серед популярних маркетингових проектів:

Клуб любителів грибів – розробка 4 нових рецептів грибів щомісяця, які надсилаються електронною поштою понад 40 тисячам підписників і поширюються через веб-сайт і соціальні мережі.

Гриби в школі – доставка 800 наборів грибів до шкіл по всій країні.

Піар у сфері харчування та здоров’я – залучення дієтолога AMGA Джейн Фрімен для щомісячного нагадування в ЗМІ про користь грибів для здоров’я та харчування.

The Blend – сприяє заміні частини м’ясного фаршу грибами в різних стравах.

Так, і все це робить AMGA.Грибна Інформаційна Агенція УМДІС надає консультації з питань грибного бізнесу, технології вирощування, продажу грибів у Європі, організовує ознайомчі поїздки. Зв’яжіться з нами для отримання додаткової інформації: iaumdis@gmail.com, +380935690941 (WhatsAppViberTelegram).

Наши социальные сети

Наши рекламодатели

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой

Publications

Цены на грибы в Ирландии в мае

Консультант UMDIS во время нескольконедельной консультации грибной фермы в Ирландии - промониторил цены на шампиньоны в этой стране.

Видео — как производят и пакуют добавки для грибов — в SUPERCHAMP

Сегодня SuperChamp располагает современным, полностью автоматизированным производственным комплексом, обеспечивающим бесперебойный процесс от получения товара до упаковки. Предприятие соответствует самым высоким стандартам гигиены, безопасности и надежностии и имеет сертификат ISO 22000 с 2014 года.

Цены на грибы в Болгарии в мае

Грибное агентство UMDIS было в магазине в Болгарии во время курсов, которые мы организовали там в середине мая.

Загрузочная машина типа Базовая от Mush Comb — это ваш способ начать автоматически загружать камеры

Стоимость рабочей силы везде становится дороже. Люди из года в год просто не хотят выполнять тяжелую ручную работу - загружать камеры для выращивания. Если Ваша ферма небольшая, Вам может быть трудно найти людей, чтобы заполняли камеры.

18-21 июня Базовый Онлайн Курс по Грибоводству

Вы получите 95% базовых знаний о выращивании грибов - которые нужны вам чтоб расти в грибном бизнесе

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 13-19 травня

Поиск по публикациям

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой

Подписаться на электронную рассылку UMDIS

Подписаться на Youtube канал UMDIS. Мы публикуем здесь интересную информацию о выращивании грибов, интервью с компаниями, проводим прямые трансляции и многое другое.

UMDIS Facebook page. Получайте наши новости прямо в свою ленту Facebook.