fbpx
Поиск

Global mushroom news and trainings worldwide

Global mushroom news and trainings

УМДІС відвідав польську галузеву виставку Pieczarkalia. Звіт із заходу

ПАРТНЕРЫ UMDIS

This post is also available in: Русский

Золота Pieczarkalia 2022 – перший захід з 2019 року в грибній галузі Польщі. Грибний бізнес в цій країні активно росте – зараз галузь має два найбільші челенджі: вартість енергоресурсів та дефіцит робочої сили. Про це на конференції говорили зі сцени, при каві та навіть на банкеті.Зазвичай Pieczarkalia – польська грибна галузева конференція – проходить восени. Конференція цього року відбувалася 2 червня в Pałac i Folwark Łochów, Польша. Була поєднана з Днем Народження компанії Wokas, яка багато років опікується організацією заходу. Протягом дня проходила потужна конференція з доповідями на актуальну тематику, ввечері відбувся грандіозний банкет на честь 30-літя компанії Wokas – це найбільший постачальник покрівельної суміші в Польші.

  • Наша мета – робити сильнішою марку Wokas і залучти ті ферми, які ще не стали нашими клієнтами. Для цього організовуємо Pieczarkalia, — розповідає Miroslaw Piekarski, керівник відділу покрівельної суміші.

На відміну від Голландії, України, чи Китаю – в Польщі організацією головної галузевої події займається одна компанія-постачальник в рамках своєї маркетингової стратегії. Вона залучає партнерів, на приклад, ця конференція пройшла з допомогою іншої компанії — постачальника міцелію Amycel.

— Це була велика радість для нас внести свій вклад в організацію конференції в Лохово. Як завжди – з’їхалося багато-багато грибоводів і постачальників компосту. Всі були дуже задоволені, — ділиться John Clay Директор з продажів в Європі компанії Amycel.

Advertisement

Також на конференцію і банкет приїхали інші постачальники — з Польщі, Голландії, Великобританії.

— Це перш за все 30-річчя компанії Wokas, свято для її клієнтів та партнерів – не велика відкрита виставка. То є різниця між Pieczarkalia та Київською конференцією минулого року. Однак обидва заходи просто фантастичні», — говорить Gerard Peters, менеджер з продажів компанії Christiaens який брав участь в обох заходах.

Конференція включала 9 виступів на дуже актуальні теми.

  • В частині конференційній багато говорили про ситуацію в грибній галузі і сучасні тренди її розвитку. Світ змінюється – і галузь повинна за тим встигати, — коментує Daniel Dajewski, Президент компанії Agro-Projects.

Загальну доповідь про грибну індустрію зробив Krystian Szudyga, Президент Польської Асоціації Грибної Галузі. З неї дізналися що Польща продовжує утримувати лідерську позицію на свіжому ринку печериці в Європі.

Від консультанта Nikodem Sakson учасники дізналися як розвивалася грибна галузь Польщі протягом десятиліть.

Steve Lodder з Amycel говорив про штами і презентував новий штам білої печериці – Екскалібур.

Witold Platek з Centrum Elektroniki Stosowanej CES порівнював можливості когенерації тепла, холоду, пари та електричної енергії з використанням зрідженого LNG і дійшов до висновку що використання когенерації може скоротити витрати грибної ферми на енергоресурси на 5-20% в залежності від ряду факторів.

Alan Doake з компанії Axis говорив про систему збору яка зможе обрізати, сортувати, важити і пакувати гриби одночасно в тару різного розміру та про те що їхню систему має Highline Mushrooms, зараз встановлюють систему в Європі.

Hubert Szczerbal з компанії Magik розповів що за допомогою теплових насосів можна знизити вартість 1 кВт теплової енергії в 4 рази в порівнянні з використанням природного газу.

Jack Lemmen з GTL-Europe розповів що завдяки автоматизованим рішенням прискорення збору (стелажі які нахиляються, пакувальні системи, системи автоматизованого вибору гриба) можна заощадити 63% праці збиральників.

Однією з найяскравіших презентацій був аналітичний виступ Hajdú Csaba, представника Amycel. Грибовиробники Польщі отримали можливість дізнатися про своїх колег в Іспанії, Італії, Греції, Болгарії, Сербії та багатьох інших країнах. Наприклад, в Іспанії вирощують 120 000 тонн печериць і до 15 тон гливи і шиїтаке. В Сербії — 5000 — 7000 тон. А в Греції як виявилось виробляють більше гливи ніж печериць — 2500 в порівнянні до 950 тонн на рік.

Остання презентація була присвячена менеджменту і мотивації в реальних часах.

На конференції були присутні близько 350 гостей – і близько 370 на банкеті на честь 30-ліття компанії Wokas.

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой
Наши социальные сети
Наши рекламодатели
Publications

Грибная индустрия Пенсильвании сталкивается с нехваткой рабочей силы после прекращения TPS для венесуэльских рабочих

Грибные фермы в Пенсильвании испытывают нехватку рабочей силы, и новая иммиграционная политика может усугубить ситуацию. По данным журнала The Conversation, отрасль сильно зависит от иммигрантов, многие из которых сейчас рискуют потерять свой легальный статус. Проблема нехватки рабочих оказывает давление на

Последние сорта Sylvan: Bavarian Brown и бесспоровый вешенок

Sylvan объявила о доступности двух новых сортов грибов – Bavarian Brown и SPX 281. Эти сорта являются частью селекционной программы Sylvan и защищены на глобальном уровне. Bavarian Brown – это сорт коричневого Agaricus. После успешного запуска в Северной Америке компания

Список экспонентов Международных Дней Грибов 2025 – Сямынь, Китай

Международные Дни Грибов 2025 пройдут с 14 по 16 апреля в Сямыне, Китай. Мероприятие организовано Китайской торговой палатой по продовольствию и местной продукции (CFNA) под руководством Лю Цзы Цяна, Генерального секретаря Палаты съедобных грибов CFNA. В течение трёх дней мероприятие

Агаріс збільшить виробництво Ф3 компосту на 250 т на тиждень

В компанії Агаріс повідомили що вже скоро планують запропонувати своїм клієнтам додаткові обсяги компосту Фази 3 з обох підприємств компанії — у Тернопільський та у Черкаській областях. Завод в Умані збільшить виробництво третьої фази вже в травні, а на заводі

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 3-9 березня

Минулого тижня ціни на гриби почали зростати, реалізація підвищилась перед 8 березня. Виробники в Київській області на початку тижня відвантажували білий шампіньйон з виробництва по ціні 60-70 грн/кг, залежно від об’ємів та якості гриба. В кінці тижня ціна зросла до

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 24 лютого-2 березня

На початку минулого тижня ціни на шампіньйони з господарства в Київській області знаходились в діапазоні 50-55 грн/кг, а на вихідних ціна піднялась на 10 грн і становила 60-65 грн/кг. На оптовому ринку «Троєщина» ціна була 70-75 грн/кг. На оптовому ринку

Поиск по публикациям