fbpx
Поиск

Global mushroom news and trainings worldwide

Global mushroom news and trainings

Цитрусові ящики дорожчають. Які альтернативи?

ПАРТНЕРЫ UMDIS

This post is also available in: Русский

Найпопулярнішою тарою для збору шампіньйонів є цитрусові ящики. Якщо раніше поставки цитрусових здійснювалися водним транспортом, кораблями, поромами у величезній кількості, то зараз цитрусові в Україну завозять наземним транспортом – фурами.В зв’язку з цим ми спостерігаємо зростання собівартості цитрусових, майже в 3 рази, та відповідно зниження попиту на них, що також пов’язано з низькою купівельною спроможністю українців. Як результат ми бачимо зменшення поставок цитрусових, що призводить до дефіциту цитрусових ящиків на грибному ринку.

Україна у січні-серпні 2022 року імпортувала фруктів та горіхів на 16% менше відповідного показника 2021 року. Про це йдеться в повідомленні «Інституту аграрної економіки» з посиланням на дані Державної митної служби України.

Цитрусові ящики вміщають 5 кілограмів грибів. За словами грибоводів які їх використовують, минулого сезону вартість одного такого ящика була близько 5 гривень, цього сезону – вартість зросла до 15 гривень за ящик.

Advertisement

Ще одним фактором дефіциту цитрусових ящиків є те, що Туреччина переходить від пластикових ящиків на ящики зі шпону.

Який вихід для грибоводів із даної ситуації? Це можуть бути шоллери або гофроящики.

Багато грибоводів, що постачають гриби в мережі сурмаркетів співпрацюють із виробником пластмасових ящиків шоллерів , компанією Nateco. Дана компанія в свою чергу співпрацює із мережами супермаркетів, тобто виходить закритий цикл. Діє певна система оренди ящиків — грибовиробники беруть тару у компанії Nateco, з цього моменту їм починає нараховуватись оренда за ящики, до моменту, поки вони не здадуть гриби в ящиках на супермаркети, тоді оренда припиняється нараховуватись. Торгові мережі приймають гриби у ящиках та повертають тару компанії Nateco.

В компанії Nateco наразі є ящики по 9 кілограмів — шоллери, але є шанс що в майбутньому будуть і ящики по 5 кілограмів. Вони виходять дорожчими на кілограм продукту, а такий ніжний продукт як гриб в більшості своїй є тільки у грибоводів – тому розробити і впровадити такий ящик в продаж не надто рентабельно.

Шоллери можна відвантажувати тільки на супермаркети, тому що від приватних продавців складно буде забрати тару.

“Ми працюємо тільки з мережами супермаретів – і забираємо ящики з РЦ, не з кожного окремого магазина. З оптовиками не працюємо, — розповідає УМДІС Інна Федоренко з компанії Nateco. — Однак в нас є така услуга коли грибоводи можуть взяти в оренду наші ящики і самі їх нам повернути. Тобто ви берете ящики – відгружаєте в них клієнту, наприклад, оптовику – і далі він вам їх повертає. Коли ящики вам не потрібні – завозити до нас. Найменший строк оренди – 30 днів”.

На запитання чи можуть в компанії налагодити співпрацю наприклад з мережею ресторанів на запит грибовода в компанії відповідають що скоріше за все ні бо працюють тільки з мережами супермаркетів. Однак Інна радить: якщо грибоводи мають специфічний запит – наприклад, працюють з невеликою місцевою мережею супермаркетів – можна пробувати звертатися до Nateco щоб компанія налагодила з нею співпрацю. Наприклад, компанія почала співпрацювати з невеликою харківською мережею супермаркетів, а також нещодавно з невеликою львівською мережею магазинів Альянс Маркет.

За словами Інни грибоводи у неї беруть ящики вимірами 60*40*17. Також є ящики 40*30*16. Найближчим часом планують ввести ящики 60*40*11 – для м’яких товарів типу хурми які не кладуть один на один.

Іншим вірогідним вирішенням можуть стати гофроящики. Вони знайомі грибоводам од давна. Однак якщо говорити про такі ящики в контексті розсипного гриба – існує дві складності. Перша – від грибів ящик може розм’якнути – наприклад, в холодильнику. Якщо так станеться він завалиться а гриби можуть висипатися.

Друга – для охолодження грибів в ящику має бути перфорація. Без неї невакуумним холодильником (а в Україні на скільки нам відомо всі холодильники у грибоводів – невакуумні) гриб буде надзвичайно важко охолодити. А якщо в гофроящику зробити стільки дірок щоб можна було охолодити гриб – ящик вірогідно втратить міцність.

Як цікавинка – на грибній фермі Америки УМДІС показували як охолоджують тільки но зібрані запаковані в лотки і вкриті плівкою гриби в ящиках без перфорації. Там це вважають нормальним – але на фермі є вакуумні холодильники які роблять цей процес можливим.

Очевидно що проблема з цитрусовими ящиками сильно робить дорожчою логістичну складову в собівартості українських грибів. Однак, українські грибоводи знаходять виходи із ситуації, наприклад це можуть бути описані вище можливості.

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой
Наши социальные сети
Наши рекламодатели
Publications

Грибная индустрия Пенсильвании сталкивается с нехваткой рабочей силы после прекращения TPS для венесуэльских рабочих

Грибные фермы в Пенсильвании испытывают нехватку рабочей силы, и новая иммиграционная политика может усугубить ситуацию. По данным журнала The Conversation, отрасль сильно зависит от иммигрантов, многие из которых сейчас рискуют потерять свой легальный статус. Проблема нехватки рабочих оказывает давление на

Последние сорта Sylvan: Bavarian Brown и бесспоровый вешенок

Sylvan объявила о доступности двух новых сортов грибов – Bavarian Brown и SPX 281. Эти сорта являются частью селекционной программы Sylvan и защищены на глобальном уровне. Bavarian Brown – это сорт коричневого Agaricus. После успешного запуска в Северной Америке компания

Список экспонентов Международных Дней Грибов 2025 – Сямынь, Китай

Международные Дни Грибов 2025 пройдут с 14 по 16 апреля в Сямыне, Китай. Мероприятие организовано Китайской торговой палатой по продовольствию и местной продукции (CFNA) под руководством Лю Цзы Цяна, Генерального секретаря Палаты съедобных грибов CFNA. В течение трёх дней мероприятие

Агаріс збільшить виробництво Ф3 компосту на 250 т на тиждень

В компанії Агаріс повідомили що вже скоро планують запропонувати своїм клієнтам додаткові обсяги компосту Фази 3 з обох підприємств компанії — у Тернопільський та у Черкаській областях. Завод в Умані збільшить виробництво третьої фази вже в травні, а на заводі

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 3-9 березня

Минулого тижня ціни на гриби почали зростати, реалізація підвищилась перед 8 березня. Виробники в Київській області на початку тижня відвантажували білий шампіньйон з виробництва по ціні 60-70 грн/кг, залежно від об’ємів та якості гриба. В кінці тижня ціна зросла до

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 24 лютого-2 березня

На початку минулого тижня ціни на шампіньйони з господарства в Київській області знаходились в діапазоні 50-55 грн/кг, а на вихідних ціна піднялась на 10 грн і становила 60-65 грн/кг. На оптовому ринку «Троєщина» ціна була 70-75 грн/кг. На оптовому ринку

Поиск по публикациям