Україна в 2021 році виростила близько 70 000 тон печериць. В країні близько 250 ферм з вирощування печериць, та до 100 ферм з вирощування гливи та інших видів грибів.
Війна в Україні змусила зупинитися біля половини грибних ферм в Україні. Ті, що зараз працюють, збирають залишки врожаю, та практично не починають нових циклів вирощування.
Відомо про декілька випадків потрапляння ракет у грибні комплекси та про часткові руйнування.
Компостні виробництва
З семи найбільших компостних виробництв в Україні , два повністю припинили діяльність і вимушені були евакуювати персонал. П’ять інших відразу після початку бойових дій припинили виробництво нових партій, а в деяких випадках утилізували те, що вже знаходилося у виробництві. Таким чином на компостних виробництвах, тих що ще працюють, залишилось можливості відвантажувати компост ще тиждень-два.
Покрівельна суміш
Покрівельна суміш стала особливою проблемою, оскільки основні поклади торфу, і, відповідно виробництва покрівельної суміші знаходяться на Півночі країни, де ситуація дуже неспокійна. Тож більшість виробництв покрівельної суміші припинили відвантаження з перших днів бойових дій. Станом на 15 березня відомо, що деякі з них почали пропонувати торф, але ситуація лишається нестабільною.
Логістика
Грибні ферми та компостні виробництва повідомляють, що вартість доставки торфу, компосту та грибів подорожчала у 2-3 рази. Крім того знайти транспорт осить важко, а значна кількість регіонів лишається майже недоступною для доставки туди і звідти.
Грибні ферми
Приблизно половина грибних ферм повністю припинила діяльність, у багатьох випадках, просто «вимкнувши світло» і евакуювавшись. Інші ферми, в тих регіонах, де ситуація була більш спокійна, продовжила збирати врожай. Значну частину, або навіть повністю, фермери передають свою продукцію на потреби армії або як гуманітарну допомогу населенню.