Поиск
Поиск
Close this search box.

Global mushroom news and trainings worldwide

Who we are and what we do

Global mushroom news and trainings

Діти перевдяглися в печериці, 20 команд жінок приготували грибні страви — Польща провела Свято Печериці. Репортаж від агенції УМДІС

ПАРТНЕРЫ UMDIS

This post is also available in: Английский Русский

Фестиваль Свято Печериці в Вєліхово в Польші відбувається щорічно з 1995 року, винятком був рік початку пандемії. Цього року відзначали 28 Свято. В 2000х роках захід був одночасно і фестивалем для загалу, і міжнародною галузевою виставкою – в 2005 році там було 52 стенди експонентів з 10 країн, в 2006 кількість стендів налічувала 60. Це були роки потужного вибуху грибівництва в Польщі.

Зараз захід спрямований на широку аудиторію відвідувачів, він відкритий для всіх бажаючих. Відбувається протягом двох днів – цього року 28-29 травня. Зазвичай протягом дня на розваги тут приїжджають родини з дітьми – а ввечері молодь на концерти відомих польських виконавців, які можна послухати безплатно.Організатори — місто і гміна Вєліхово, приїжджає багато гостей також з Гродзіска і околиць. Тут гриби вирощують більше 30 років, практично кожна родина мала досвід з печерицями – тому вони стали важливою частиною місцевої культури. Місцева вчителька з Гродзіска Малгожата Піасковска в розмові з УМДІС пригадує:

  • Після роботи приходили додому, робили вилами компост з кінського навозу і соломи яку підстилали в стайнях – накладали на стелажі. Камери будували у дворі з дерев’яним каркасем – перекривали шаром фольги – далі утеплювач – і знов фольга. Міцелій брали в агарній спільноті. Робили це щоб заробити – так робили майже всі знайомі хто мав двір і міг поставити саморобну грибницю.

Як розповідають бурмістр Вьєліхово Хонората Козловска та віцестароста Гродзіска Ришард Балцерек, також  тут вирощують багато полуниць і мають ферми свиней – але такого метафоричного значення для мешканців як печериця ті товари не набули.Неформально є так, що фестиваль має дві групи організаторів – місцеву владу і грибну галузь. Перша має на меті створити добру розвагу для місцевих жителів з конкурсами, костюмами і смаколиками, залучає фінансування з гміни і ЕС. Друга спрямовує сили на підвищення рівня споживання печериць в Польщі і залучає ресурси з галузі: від грибоводів, кооперативів, постачальників грибної індустрії.

Advertisement

Організаторами зі сторони влади виступають бурмістр міста і гміни Вьєліхово та Центр культури в Вьєліхові. Підтримує Вьєлкопольська регіональна агарна палата. Організатором від нашої грибної галузі виступає Спілка Грибної Галузі Польщі. Партнери організації з грибної галузі: Magik, Grzybmar, Agro-Team, Holpol, Golpol, Kozlowski і фірми які долучились до діючого в Польщі проекту промоції „Печериця має силу” під менеджментом віце-президента Спілки Грибної Галузі Польщі Ришарда Гнуса з фірми EuroMycel.Зібрання в костьолі на якому пробощ Вінчислав Новак дякує Богу за результати роботи які грибоводи достають, просить про сприятливі для них умови. В цій частині Польщі багато віруючих людей, грибоводи підтримують костьол.Традиційних хоровод в Вьєліхово – діти перевдягаються в печериці, грає оркестр.Конкурс для груп дітей за найкращий костюм пов’язаний з печерицями.Конкурс для дітей на Містер і Місіс Печериця – за найкращий костюм.Конкурс на найбільшу вирощену печерицю. Переможиця цього року мала вагу 1635 грамів і діаметр шапочки 92 сантиметри.Конкурс на найкращу страву з печериць. Участь беруть організації жінок з різних сіл і містечок – в Польщі такі організації дуже підтримує місцева влада, жінки збираються разом, займаються рукоділлям готують. Цього року конкурс був регіональним – приїхали пані зі всього Вьелкопольського регіону – всього 20 команд. Для цікавості – в цьому регіоні хоча гриби дуже популярні, вегетаріанських страв з ними практично не готують – вони зазвичай додаток. Наприклад, вегетаріанськими були тільки кілька страв з запропонованих на конкурсі: млинці, булочки – фактично ті які включають борошно. Інші включали м’ясо: гуляш, бігос.Конкурс для кулінарних технікумів Вьєлкопольського регіону який полягає у тому щоб зняти фільм як готуєш страву з печерицями. Конкурс організований в рамках програми «Печериця має силу».Безсумнівно фестиваль виконує значну маркетингову роль починаючи від етапу промоції коли в газетах і Інтернеті розміщують рекламу фестивалю і інформацію про конкурси страв з печерицями. На самому конкурсі Ришард Гнус, віце-президент Спілки грибної галузі говорить зі сцени: «Хочу запевнити: наша галузь має стільки печериць що можете готувати їх щоденно, навіть три рази на день». Варто відзначити що під керівництвом Пана Ришарда учасники конкурсів, промо-акцій дізнаються про гриби факти які мають вплинути на кількість покупок. «Коли Ришард привіз нам свіжі гриби з ферми — була шокована що вони таки білі. Навіть з’їла один сирим – а потім дізналася що їх можна і корисно їсти сирими, додавати до салатів», — говорить вчителька місцевої школи пані Малгоржата. Якщо такий вплив масштабувати на цілу Польщу – можна думати що споживання грибів буде поступово рости.

Відомий в Польщі зірковий кухар Гжегож Лапановскі, якого галузь залучила до програми промоції споживання печериць говорить: «Навіть до того як долучився до акції готував для себе печериці три рази на тиждень. Вважаю що в кожній страві де поляки звикли застосовувати лісові гриби – печериця себе покаже з найкращої сторони, варто тільки спробувати».Кристіан Шудига, Президент Спілки Грибної Галузі Польщі розповідає, що Польща вирощує найбільше грибів зі всіх країн Європи (340 тисяч тон станом на 2020 рік). Тут існує три регіони скупчення грибних господарств. Найбільший і найсучасніший – коло Седльце. Другий – який раніше називали «грибною столицею Польщі» — Вєліхово, тут багато старих ферм. Третій регіон – на Шльонску.

Наши социальные сети

Наши рекламодатели

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой

Publications

Цены на грибы в Ирландии в мае

Консультант UMDIS во время нескольконедельной консультации грибной фермы в Ирландии - промониторил цены на шампиньоны в этой стране.

Видео — как производят и пакуют добавки для грибов — в SUPERCHAMP

Сегодня SuperChamp располагает современным, полностью автоматизированным производственным комплексом, обеспечивающим бесперебойный процесс от получения товара до упаковки. Предприятие соответствует самым высоким стандартам гигиены, безопасности и надежностии и имеет сертификат ISO 22000 с 2014 года.

Цены на грибы в Болгарии в мае

Грибное агентство UMDIS было в магазине в Болгарии во время курсов, которые мы организовали там в середине мая.

Загрузочная машина типа Базовая от Mush Comb — это ваш способ начать автоматически загружать камеры

Стоимость рабочей силы везде становится дороже. Люди из года в год просто не хотят выполнять тяжелую ручную работу - загружать камеры для выращивания. Если Ваша ферма небольшая, Вам может быть трудно найти людей, чтобы заполняли камеры.

18-21 июня Базовый Онлайн Курс по Грибоводству

Вы получите 95% базовых знаний о выращивании грибов - которые нужны вам чтоб расти в грибном бизнесе

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 13-19 травня

Поиск по публикациям

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой

Подписаться на электронную рассылку UMDIS

Подписаться на Youtube канал UMDIS. Мы публикуем здесь интересную информацию о выращивании грибов, интервью с компаниями, проводим прямые трансляции и многое другое.

UMDIS Facebook page. Получайте наши новости прямо в свою ленту Facebook.