fbpx
Поиск

Global mushroom news and trainings worldwide

Global mushroom news and trainings

Чи можете ви покращити свій врожай?

ПАРТНЕРЫ UMDIS

This post is also available in: Русский

Шановний читачу,

Перш за все я хотіла би представитися, мене звати Бріжит Хендрікс, я консультант і спеціалізуюся на зборі грибів та організації збору врожаю.Я допомагаю компаніям по всьому світу підвищити врожайність і продуктивність збору. Перевірити, чи є у них потрібні люди в правильних місцях і чи можна покращити організацію збору врожаю.

У цій статті я розгляну низку питань і проблем, які я часто зустрічаю на практиці, і те, як ви можете їх вирішити.

Advertisement

Збирання грибів, на жаль, є маловисвітленою частиною нашої професії. Якість грибів більш ніж на 50% залежить від способу і часу збору. Збираючи врожай правильно та кілька разів, ви отримуєте багато додаткового врожаю, а витрати на збирання зменшаться завдяки вищій швидкості збору.

Якщо виникнуть запитання чи зацікавленість щодо цієї статті, ви завжди можете зв’язатися зі мною за такою електронною адресою: info@musharco.com

Чи можете ви підвищити свою врожайність?

Важливим моментом є селективний збір грибів.

Це починається з першого дня!

Шоб 4-5 днів збирати якісні гриби технолог по вирощуванню має діяти з розумінням і в залежності від графіка вирощування.

Це також залежить від ринку. Чи можете ви постачати великі гриби чи маленькі відіграє роль у тому, як збирати кімнату.

Важливо зібрати правильні гриби в перший день і вибрати правильний розмір, щоб інші гриби могли максимально вирости.

Важливо, щоб це було зроблено належним чином, щоб отримати найкращу можливу врожайність, а також важливо для швидкості збирання в подальшому. Збирати гриби – це більше, ніж просто діставати їх з грядок. Важливим є вибір правильних грибів. Щоб створити простір росту тих, що залишилися. Гриб із достатнім простором краще випаровує та довше зберігає якість, а також матиме кращий термін зберігання. Поводження з грибами може вплинути на якість і термін зберігання.

У перший день хвилі продуктивність збирання не буде надто високою, оскільки це копітка робота, і її потрібно виконувати належним чином. Слід бути обережним, щоб не пошкодити інші гриби, щоб досягти оптимальної врожайності з гарною якістю.

Пошкодженні гриби

Важливо, щоб збирачі добре збирали з груп/сімей.

Перше правило для проріджування: завжди збирайте гриби в середині тісної ділянки. Якщо ви це зробите, ви побачите, що забравши лише один гриб ви можете звільнити місце для багатьох інших. Якщо ви все ще відчуваєте брак місця, ви звичайно виберете більше. Але якщо почнете з середини, ви мінімізуєте кількість грибів які потрібно вибрати при проріджуванні. Який розмір буде обраний під час проріджування, не найважливіше, поки ви вибираєте з щільних груп.

Потрібен час і терпіння, щоб навчити збирача які гриби збирати, а які ні. Пошкоджені гриби під час збирання впливають на якість полиць, і цьому можна запобігти шляхом належної підготовки та нагляду за збирачами. Особливо на початку хвилі, коли гриби потрібно відокремити, можна легко завдати шкоди. На цьому етапі важливо зосередитися на якості проріджування, а не на швидкості збору. Проріджування потребує часу, і швидкість збирання буде низькою.

Але якщо це зробити належним чином, у наступні дні можна буде збирати хороші та великі гриби з більшою швидкістю збору.

Добре прорідження, легко збирати

Дуже важливо, щоб кімната збиралася кілька разів на день, і збирати гриби потрібного розміру. Просто — чим більший гриб можна доставити на продаж, тим вищим буде врожайність та швидкість збору.

Гриб діаметром 40 мм має вагу приблизно 22 грами, гриб 55 мм має вагу приблизно 40 грамів, це на 82% більше. Тому однозначно варто проаналізувати таблиці продажів і подивитися, чи є варіанти.

Не можна забувати про довжину ніжки гриба. З правильною довжиною ніжки ви також можете швидко додати до 10% свого врожаю.

Правильна довжина ніжки дуже важлива

На практиці ви часто бачите, що про довжину ніжки часто забувають. Добре поясніть збирачеві, що довга ніжка в її/його інтересі.

Важливе завдання для керівника збирання, стежити за цим і вказувати збирачам, якщо зрізається забагато. Також він вказує, що потрібно зібрати (розмір).

Потрібно чітко доносити свої вимоги збирачам, тому що непорозуміння виникають дуже легко. Якщо збирачі збирають надто дрібні гриби, незабаром втрати досягнуть від одного до кількох кілограмів на квадратний метр.

Керівник збору може пояснювати за допомогою білої дошки. Чітко розповісти, що далі, який розмір гриба та в якій упаковці його потрібно збирати.

Для кожного проходу збору супервайзер чи бригадир повинен добре оглянути кімнату, щоб побачити, яким буде наступний прохід і чи потрібен він взагалі.

Як ми знаємо, не всі кімнати є однаковими, тому інколи також потрібно давати інструкції для кожного збирача.

Звичайно, важливо не розміщувати в кімнаті занадто багато збирачів, зазвичай це призводить до того, що кімната буде надто маленькою, і ви не використовуєте збирачів оптимальним чином і швидкість збирання буде нижчою.

Організація збору.

Важливо знати своїх збирачів і знати, що вони можуть робити, щоб використовувати їх оптимально.

Наприклад, у деяких країнах існують правила, згідно з якими збирачам не дозволяється працювати більше 8-9 годин на день, тому важливо, щоб вони встигали за ці години зібрати кімнату.

Звичайно, є ситуації, коли це критично, оскільки збирачі можуть захворіти або мати відпустку.

Що ви можете зробити в таких ситуаціях?

Знову ж таки, бригадир збирання відіграє важливу роль, він повинен розмістити правильних збирачів у потрібній кімнаті, і, звичайно, не надто багато. Якщо збирачів вже бракує, це також змушує збирачів збирати швидше, оскільки вони знають, що не можуть отримати допомогу, тому що збирачів більше немає. Нестача збирачів може спричинити втрату якості, занадто високу окупність витрат на врожай, оскільки грибам не дають часу для повного зростання. Щодня робіть правильний вибір!

Цим я хочу сказати, що знайте своїх збирачів.

Використовуючи швидших збирачів на найщільніших стелажах у кімнаті, ви збільшуєте шанс вибрати кімнату так, як вам хотілося б.

Якщо щось йде не за планом, важливо, щоб кімната збиралася якомога частіше, і кожного разу, коли найбільші гриби видалялися, щоб грядки були відкритими. Це обмежує шкоду якості. Як тільки гриби надто близько один до одного якість швидко псується, гриби дозрівають, що означає втрату ваги, втрату якості!

Звичайно, зв’язок між керівником збирання та технологом дуже важливий у цьому відношенні. Якщо ви складете хороший тижневий графік, ви побачите, що наближається день з великим навантаженням, і ви можете відреагувати на це разом із технологом по вирощуванню. Наприклад, знизивши температуру у кімнаті, що спричинить повільніший ріст грибів, тому важливо щодня обговорювати хід збору врожаю з технологом по вирощуванню!!

Командна робота!!

Люди можуть підтримувати один одного різними способами.

Ви можете мотивувати збирачів, встановивши хорошу бонусну систему. Мотивовані хорошою бонусною системою збирати швидше, вони отримують більше грошей за той самий час!!-

Безумовно для компанії добре якщо збирачі задоволені, і скоро не почнуть працювати в іншому місці. Особливо в нинішній час, коли не вистачає хороших людей, дуже важливо, щоб можна було зберегти доброго працівника.

Для компанії витрати на збір знизяться  завдяки вищій швидкості збору.

Звичайно, завжди є збирачі, які не встигають за іншими, що б не робили. З такими збирачами доведеться розпрощатися. Можливо, ці люди на правильному місці в упаковці, це треба дивитись.

Але важливо придивитися до таких людей і зрозуміти, чого вони так роблять.

Чому?

Якщо погані збирачі заробляють стільки ж, скільки хороший збирач, тоді швидко виникає думка, чому я маю збирати швидше, адже я заробляю стільки ж, скільки поганий збирач.

Ось чому хороша бонусна система зазвичай є хорошим рішенням для обох!

Коли збирач поганий?

Завжди існує певне очікування того, скільки збирач може зібрати за годину в кімнаті. Якщо ця продуктивність значно нижча за середню, а гриби на грядках починають втрачати якість через те, що збирач надто повільний, збирача потрібно повчити знову. Подивіться, де може бути помилка, чи він/вона взагалі не бажає робити цю роботу, і слід зробити наступний крок.

Також важливо інформувати збирачів та залучати їх до всього процесу.

Вивішуйте швидкість збирання щодня.

Якщо ви бачите дивні зміни, спитайте безпосередньо збирача.

Якщо ви робите це раз на тиждень, ви часто вже не знаєте, де був збирач, у якій кімнаті та в якому місці. Публікуючи це щодня, ви бачите це та можете втрутитися швидше.

Зробивши хороший розподіл кімнат і поєднавши це з швидкістю збирання, ви зможете легко зрозуміти, що відбувається на вашій фермі.

Можна зробити це без автоматизованої системи зважування.

Інші дії, такі як прибирання приміщення чи візків чи інші дії на фермі, повинні бути добре відокремлені, інакше ви матимете спотворену картину ефективності збирання.

Це можна зробити, наприклад, давши збирачеві два номери, одне для збору, а інше для інших дій, тоді ви отримаєте загальну кількість годин точно.

Це також одразу дає гарне уявлення про те, скільки інших годин проводиться на фермі, і чи це не забагато….. багато компаній взагалі не знають, скільки часу вони витратили на додаткові дії. Це також може бути занадто велика стаття витрат, яку часто можна легко скоротити. Чи можемо ми заощадити більше витрат? Збір урожаю став найбільшою витратою для виробництва грибів.

Напівавтоматичні візки для збирання грибів є найпопулярнішою інвестицією, яку зараз роблять грибники, і вони пропонують найвищий прибуток з точки зору продуктивності. Великою перевагою є те, що їх можна використовувати практично на кожній існуючій грибній фермі. Більшість ферм повідомляють про вищу швидкість збирання на 15-40 відсотків порівняно зі звичайними візками.

Але підвищується не тільки швидкість збирання, а й врожайність, тому що ви можете збирати кімнату набагато частіше з меншою кількістю робочої сили, у вас є більше годин на збирання через зменшення часу на пересування.

 

Стало цікаво? Чи вам просто потрібна додаткова інформація про цю статтю та про те, що можливо на вашій фермі?

 

Просто надішліть електронний лист!

info@musharco.com

Бріжит Хендрікс

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой
Наши социальные сети
Наши рекламодатели
Publications

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 6-12 січня

Минулого тижня ціни на гриби продовжували знижуватись. Ціна в Київській області з господарства на білий шампіньйон була в діапазоні 75-90 грн/кг гриба. На оптовому ринку «Троєщина» торгували по 80-95 грн/кг. Ціна на оптовому ринку «Шувар» у Львівській області була —

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 30 грудня — 5 січня

З початку минулого тижня ціни на гриби почали просідати. Виробники шампіньйонів в Київській області називали ціну з господарств 100-110 грн/кг на початку тижня, та 85-90 грн/кг під кінець тижня. На оптовому ринку «Столичний» ціна була 110-120 грн/кг. На оптовому ринку

Необходимо ли измерять уровень кислорода при компостировании?

Андрей Репин Специалист по компостированию, консультант. Существуют два метода приготовления компоста: аэробный (с участием кислорода) и анаэробный (без кислорода). Анаэробный метод также называется гниением и происходит с помощью гнилостных бактерий. Этот метод занимает значительное время, иногда более года (особенно для

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 23-29 грудня

В Київській області ціни на гриби продовжували підніматися. На початку минулого тижня виробники шампіньйонів називали ціну з господарств 100-110 грн/кг, а під кінець тижня ціна зросла на 20 грн і становила 120-130 грн/кг гриба. На оптовому ринку «Столичний» ціна була

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 16-22 грудня

Минулого тижня ціна на гриби почала підніматися. Виробники в Київській області відвантажували білий шампіньйон з виробництва по ціні 75-90 грн/кг, залежно від об’ємів та якості гриба. Торговці з оптового ринку «Троєщина» називали ціну реалізації 100 грн/кг. У Львівській області на

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 2-8 грудня

На початку минулого тижня ціни на шампіньйони з господарства в Київській області знаходились в діапазоні 60-70 грн/кг, в кінці тижня ціна піднялась до рівня 75-80 грн/кг. На оптовому ринку «Троєщина» ціна на початку тижня була 70-75 грн/кг, в кінці тижня

Поиск по публикациям