Поиск
Поиск
Close this search box.

Global mushroom news and trainings worldwide

Who we are and what we do

Global mushroom news and trainings

Більшість виробників компосту України відновили роботу

ПАРТНЕРЫ UMDIS

This post is also available in: Русский

В Україні головні компостні заводи починають працювати. Зараз компост відгружає Агаріс — компанія стійко працювала і працює з початку війни. Інші компостні двори збирають замовлення і запускають виробництво. Завод ДП «Грикар-А.П.С,. що в Харківській області, роботу відновити поки не може.Найбільший виробник в Україні Агаріс (заводи в Тернопільській та Черкаській областях) повідомляє, що продовжують виробництво і наразі замовлення складають до 50% від звичайного рівня для цього сезону. «Попит досить високий з врахуванням обставин. Це тому, що грибовиробники дивляться на наявну високу ціну. Але багато хто з клієнтів підходить до замовлень обережно: розуміють що реалізувати такий обсяг гриба як до війни не вийде. Зачинені ферми, які знаходяться на окупованих територіях і в зонах бойових дій. На жаль, інші ферми — у вільній Україні — теж часто не мають змоги працювати на повну потужність: не вистачає персоналу, хтось з власників поїхав в інші регіони або за кордон», — розповідають в компанії.

«Ми грузили компост Агаріс — і маємо зараз на ньому гриби. Так, нам було страшно тоді приймати рішення купувати компост і грузитися — але зараз розуміємо що працюємо на повну потужність і грибів не вистачає клієнтам. Розуміємо, що тоді грузитися було вірним рішенням», — діляться з УМДІС на одному з виробництв в Західній Україні. Звичайно, яка ситуація буде далі передбачити важко.

Також в Агаріс додають, що транспорт компосту подорожчав с середньому на 50%, але дуже різниться в залежності від регіону. Для прикладу дуже легко знайти транспорт у південну частину України: оскільки з того боку багато замовлень у сторону Заходу України.

Advertisement

Компостний завод ВіДжіФармінг — Верес (завод в Черкаській області) також відновлює роботу і невдовзі почне відвантажувати компост. На виробництві повідомили, що замовлення на другу половину травня-червень складають десь біля 60% від довоєнного плану.

Потужне виробництво Світ Соломи, що на Півдні України (Миколаївська область) приймає замовлення з цього тижня (остатній тиждень квітня) на поставки з 25 травня.

Два виробництва на Всході України також повідомили агентство УМДІС про запуск виробництва. В СПД Лещенко (Харківська область) відновили роботу на половину потужності. Компостний двір Агротандем — Мрія (Дніпропетровська область) повідомив про відновлення виробництва компосту як для потреб власного вирощування, так і для продажу.

Всі виробники відзначають, що ціни такі, як були до війни. Про ціни агентство УМДІС писало тут: https://www.umdis.org/sravnyvaem-tsen-na-kompost-v-ukrayne/ . У ВіДжіФармінг діляться: «Ціну компосту не змінювали, але собівартість його, враховуючи подорожчання матеріалів, логістики і зниження обсягу — значно виросла, «з’ївши» всі попередні подорожчання». З подібними проблемами стикаються і інші виробники компосту.

«Виглядає так, що обсяг виробництва грибного компосту в першій половині літа буде 40-50% від довоєнного. Населення в країні — 80% від довоєнного. Жінок, які частіше ведуть домогосподарство і купують гриби, ніж чоловіки, — 60% від довоєнного. Ресторанів в країні — 50% від довоєнного. Плюс до цього, не відомо як далі розвиватимуться події і як вплинуть на нашу галузь. Тому грибоводам дуже важко прогнозувати попит і ціни на гриби», — говорить Директор Інформаційної Грибної Агенції УМДІС Максим Єнченко.

Наши социальные сети

Наши рекламодатели

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой

Publications

Wycieczka wideo do pieczarkarni i kompostowni Baltic Champ

Obejrzyj wycieczkę wideo po pieczarkarnie Baltic Champ, którą UMDIS - Agencja Branży Grzybów Uprawnych - odwiedziła pod koniec 2023 roku.

Грибы, канава и забор — на Agraria

Приходите на нашу выставку - но мы Вас не пустим. Найдите нас! Добейтесь нас! Agraria - сельскохозяйственная выставка - проходит сейчас: 18-21 апреля недалеко от Клуж-Напока в Румынии. Это большое событие - 30 000 человек посещают его каждый год. На этот раз - более 250 экспонентов. Мероприятие в основном проходит под открытым небом - также есть несколько павильонов. Ярмарка имеет более чем 25-летнюю историю. Организатор - Inter Marketing.

Результаты европейской кампании промоции грибов: Скрытое сокровище

GEPC Promo сообщает, что в период с ноября 2022 года по декабрь 2023 года производители компоста из Польши внесли в общей сложности 333 000. Евро на цели кампании.

Продается хоппер и стеллажи в хорошем состоянии

Ферма продает оборудование, поскольку она закрыта. Оборудование в очень хорошем состоянии.

Как начать производство вешенки? Подготовительная фаза

В этой статье я расскажу о том, на какие особенности грибного бизнеса нужно обратить внимание на самых ранних стадиях планирования производства. Речь идет о предприятиях, которые изначально планируют объем выращивания не менее 6-8 тонн вешенки в месяц.

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 8-14 квітня

Поиск по публикациям

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой

Подписаться на электронную рассылку UMDIS

Подписаться на Youtube канал UMDIS. Мы публикуем здесь интересную информацию о выращивании грибов, интервью с компаниями, проводим прямые трансляции и многое другое.

UMDIS Facebook page. Получайте наши новости прямо в свою ленту Facebook.