Поиск
Поиск
Close this search box.

Global mushroom news and trainings worldwide

Who we are and what we do

Global mushroom news and trainings

Енергія сонця ефективно працює на грибних фермах

ПАРТНЕРЫ UMDIS

This post is also available in: Русский

Ефективні та сталі енергетичні рішення для безпеки бізнесу та країни

Підвищення тарифів на електроенергію для бізнесу та масовані руйнування енергетичної інфраструктури не залишають альтернативи — сьогодні в Україні сонячна енергетика стала головним трендом. З усіх відновлюваних джерел енергії саме сонячна станція — найдешевша та найлегша в імплементації. Олексій Шишканов, керівник напрямку сонячних електростанцій для бізнесу компанії «Атмосфера», відзначає останніми місяцями колосальне зростання попиту на сонячні електростанції та системи резервного живлення. Він переконаний, що в Україні сонячні електростанції мають технологічну можливість для швидкої окупності, та просто необхідні для створення децентралізованої генерації, яка в свою чергу зміцнить енергетичну безпеку всієї країни. У цьому матеріалі ми детально розберемо тему сонячних електростанцій та рішення резервного живлення, які підходять саме для грибних ферм. Експерт у сфері сонячної енергетики

Компанія «Атмосфера» однією із перших в Україні почала займатися сонячною енергетикою. Сьогодні вона розробник енергетичних рішень для бізнесів та домогосподарств по всій Україні.

Компанія «Атмосфера» прагне наблизити Україну до енергетично найрозвинутіших країн та допомогти їй розбудовати стійку енергосистему через відновлювані джерела енергії.

Сьогодні «Атмосфера» має в портфелі більше 12 000 реалізованих під ключ проєктів. Окрім проєктування, постачання обладнання, монтажних робіт, компанія надає повний спектр енергетичних сервісів – від передпроектної експертизи до сервісного обслуговування побудованих станцій.

Олексій Шишканов розповідає: «Компанія «Атмосфера» має великий досвід у реалізації проєктів із сонячної енергетики і сильні технічні компетенції. Адже у нас є власні технічний відділ, відділ проєктування, реалізації проєкту та відділ сервісного обслуговування. Ми маємо індивідуальний підхід до кожного клієнта — у підготовці рішення ми завжди дослухаємося до потреб, проводимо повну передпроєктну експертизу і тільки тоді пропонуємо унікальне технічне рішення, яке буде слугувати власнику бізнесу якнайкраще. Наші клієнти – підприємці з усієї країни: фермерські господарства, виробники, бізнес-центри.

Які бувають сонячні елетростанції?

Існує декілька видів сонячних електростанцій, які технологічно відрізняються між собою за принципом роботи, складом обладнання та відповідно і призначенням.Мережева СЕС використовується бізнесом для заміщення власного споживання та економії на електроенергії. Мережева СЕС не працює у випадку відсутності зовнішньої мережі, тому у випадку відустності “світла” дана сонячна електростанція не буде генерувати електроенергію. Її перевага — це вартість. Вона є найнижчою серед всіх типів СЕС.

Автономна СЕС. Основне її призначення це автономне енергозабезпечення об’єкту, незважаючи на наявність зовнішньої мережі. Особливістю автономної СЕС є можливість роботи без мережі та відсутність можливості перетікання згенерованої енергії в мережу. Єдиним недоліком даного виду СЕС є її висока, у порівнянні з іншими видами, вартість за рахунок акумуляторів.

Гібридна СЕС поєднує властивості мережевої та автономної СЕС. Вона здатна як зберігати енергію в АКБ, так і віддавати згенеровану енергію в мережу, і відповідно отримувати компенсацію по різним програмам підтримки — “зелений тариф”, нет-мітерінг або нетбілінг.

Мобільні СЕС структурно та технологічно — це та ж сама автономна СЕС, тільки встановлена на автомобільному причепі або на транспортабельній платформі. Можна навіть назвіти це сонячним генератором.Автономна сонячна електростанція дуже гнучка та адаптивна у використанні, і якщо виключити з неї сонячні фотомодулі, залишивши тільки інвертор та акумуляторні батареї, отримаємо резервну систему живлення, яка буде працювати як “потужний павербанк”. АКБ заряджаються від мережі, а коли зникає світло, живлення споживачів відбувається від АКБ. Коли світло з’являється, живлення споживачів відбувається з зовнішньої мережі, при цьому АКБ одночасно відновлюють заряд. Єдиним недоліком є обмежений час резерву, який залежить від кількості встановлених АКБ. І відповідно коли світло зникає надовго, АКБ можуть не встигнути зарядитись. Для того, щоб мати можливість заряджати АКБ в цьому випадку, необхідно в систему додати сонячні фотомодулі або генератор.

Тому, за бажанням можна реалізувати такий проект в 2 етапи:

  1. Резервне живлення: встановити інвертори та АКБ;
  2. Автономне живлення: додатково встановити та приєднати сонячні фотомодулі.

Це недороге та зручне у використанні рішення, яке можна використати в адміністративних та виробничих будівлях для живлення серверного обладнання, обладнання зв’язку та інтернету (старлінг або роутер), робочих місць співробітників, чи наприклад, газових, твердопаливних котлів опалення.

Як побудувати і де розташувати обладнання?

Перевагою сонячної електростанції є можливість її встановлення майже на будь-якому об’єкті. Розташувати сонячні фотомодулі можна на даху будівлі, паркінгу, навісі, на землі та навіть за необхідності на фасаді будівлі.

Крім того технологічно можливо будувати сонячну електростанцію “блоками”. Наприклад, маючи на меті побудувати 500 кВт СЕС, можна її будувати 5-ма чергами по 100 кВт. Багато підприємців встановлюють свої станції чергами, наприклад, щороку додають по 50-100 кВт, оскільки це зручне розподілення фінансових вкладень у часі. Як приклад, в місті Київ «Атмосфера» збудувала сонячну електростанцію потужністю 300 кВт, яка, за рішенням Замовника, інсталювалася 5-ма чергами по 60 кВт протягом 2-х років.

Як зрозуміти чи підходить сонячна електростанція вашому бізнесу?

Кожне підприємство, яке споживає електроенергію, може встановити власну систему на даху чи земельній ділянці. Однак, при виборі проекту варто враховувати два основних моменти:

  • Характер споживання електроенергії. Найкращим варіантом встановлення сонячної електростанції буде для тих підприємств, які мають основне споживання електроенергії вдень та в літній період часу.

Для тих, хто має рівномірне споживання протягом року, СЕС теж підходить. Просто основна економія спожитої енергії буде відбуватись влітку. Взимку теж частина коштів буде зекономлена.Ілюстрація. Приклад генерації енергії СЕС потужністю 30 кВт протягом року

  • Наявна площа для встановлення обладнання. Сонячні фотомодулі найчастіше встановлюються на даху виробничого приміщення, на паркінгах чи на землі. «Потрібно серйозно підійти до технічної експертизи проекту, бо за умови розміщення на даху, потрібно проводити експертизу на відповідність несучої спроможності даху будівлі, адже обладнання несе додаткове навантаження, – пояснює Олексій Шишканов. – А якщо говорити про будівництво на землі, то потрібно приділити увагу вибору підходящої ділянки землі, на якій немає підземних комунікацій та немає затінення від дерев та інших об’єктів».

Також варто зазначити, що сонячна електростанція вимагає мінімального обслуговування, бо не містить складних чи рухомих механізмів.Трохи “математики” від компанії Гелека-М в м. Одеса

Один з найбільших виробників грибів на півдні України встановив мережеву СЕС потужністю 250 кВт у травні 2022 року. За 5,5 місяців станція вже згенерувала 139,3 МВт.год сонячної енергії. Маючи тариф на електроенергію в розмірі 3,5 грн за кВт.год, підприємство вже зекономило 487 тис. грн. Термін окупності СЕС складає 3-3,5 років і залежить від вартості електроенергії. Чим більше буде вартість енергії, тим швидше окупляться вкладені кошти.Резервне живлення офісу на прикладі NRG.Space Компанія “Атмосфера” є також засновником та резидентом енергетичного простору NRG.space, який об’єднує компанії та організації у сфері сталої енергетики. Наші інженери обладнали простір резервною системою живлення для безперебійної роботи всіх його резидентів. Наприклад, під час підготовки матеріалу для цієї статті, в м. Київ відбулось планове відключення світла, і офіс перейшов на резервне живлення. Інтернет є, світло є — і робота не зупиняється, а отже компанія не простоює та не несе додаткових збитків.

Встановлені АКБ мають загальну ємність 19 кВт.год. При споживанні 1,9 кВт.год офіс зможе працювати 10 годин на резервному живленні. Для повного заряду АКБ необхідно 4 години.

Потужність системи — 10 кВт, корисна ємність АКБ — 19 кВт.

Вартість — орієнтовно 400 тис. грн.

Термін експлуатації: 10 років.

Який термін окупності системи резервного живлення?

Окупність такої системи залежить від виду вашої діяльності і споживачів, які ви резервуєте. Наприклад, скільки коштів Ваша компанія збереже, коли відділ продажу буде продовжувати працювати, а не зупиниться через відсутність світла? Або коли автоматика, яка відповідає за клімат-контроль теплиці продовжить роботу і продукція не зіпсується через вимкнення мережі?

Тож якщо розглянути таке рішення детальніше, стає очевидно, що наявність енергії на підприємстві за будь-яких умов має високу окупність.

“Подорожчання електроенергії та перебої з електропостачанням — чутливі питання для будь-якого підприємства. І власнику варто обирати стале енергетичне рішення, здатне забезпечити і безпеку виробництва, і тарифонезалежність. Саме розподілена генерація та відновлювані джерела енергії ведуть бізнеси, домогосподарства та країну до енергетичної свободи”, — переконаний Олексій Шишканов.

Компанія «Атмосфера»

NRG.space, вулиця Сім’ї Прахових, 50, Київ, Україна, 02000

тел.: +380684752413

e-mail: a.shyshkanov@atmosfera.ua

Наши социальные сети

Наши рекламодатели

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой

Publications

SuperChamp посещает Китайские Дни Грибоводства 2024

SuperChamp - голландский производитель добавок для грибов - был приглашен посетить грибные фермы и принять участие в Китайских Днях Грибоводства 2024 в Xiamen. SuperChamp был тепло встречен, и было приятно находиться там.

Огляд ринку грибів України за минулий тиждень 15-21 квітня

Видео AMGA — Симпозиум о будущем покровной почвы, 2024 год

Симпозиум AMGA "Будущее покровной почвы" был проведен перед Конгрессом ISMS и Конференцией NAMC в Неваде, Лас-Вегас, 25 февраля 2024 года. На симпозиуме были представлены результаты исследования "Будущее покровной почвы - обзор материалов для покровки и их доступности для выращивания грибов", а также была получена дополнительная информация от ключевых участников отрасли со всего мира. Смотрите ниже видеоролик, подготовленный AMGA - Австралийской ассоциацией производителей грибов

Wycieczka wideo do pieczarkarni i kompostowni Baltic Champ

Obejrzyj wycieczkę wideo po pieczarkarnie Baltic Champ, którą UMDIS - Agencja Branży Grzybów Uprawnych - odwiedziła pod koniec 2023 roku.

Грибы, канава и забор — на Agraria

Приходите на нашу выставку - но мы Вас не пустим. Найдите нас! Добейтесь нас! Agraria - сельскохозяйственная выставка - проходит сейчас: 18-21 апреля недалеко от Клуж-Напока в Румынии. Это большое событие - 30 000 человек посещают его каждый год. На этот раз - более 250 экспонентов. Мероприятие в основном проходит под открытым небом - также есть несколько павильонов. Ярмарка имеет более чем 25-летнюю историю. Организатор - Inter Marketing.

Результаты европейской кампании промоции грибов: Скрытое сокровище

GEPC Promo сообщает, что в период с ноября 2022 года по декабрь 2023 года производители компоста из Польши внесли в общей сложности 333 000. Евро на цели кампании.

Поиск по публикациям

Курсы по выращиванию и сбору грибов

от агентства UMDIS

выберите свой

Подписаться на электронную рассылку UMDIS

Подписаться на Youtube канал UMDIS. Мы публикуем здесь интересную информацию о выращивании грибов, интервью с компаниями, проводим прямые трансляции и многое другое.

UMDIS Facebook page. Получайте наши новости прямо в свою ленту Facebook.